Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Arnold Schwarzenegger’e göre başarılı olmanın 6 sırrı

FITNESS

Arnold Schwarzenegger’e göre başarılı olmanın 6 sırrı

-

Video yükleniyor

University of Southern California’da bir açılış konuşması gerçekleştiren Schwarzenegger kendi başarı sırlarını anlattı. Hayatında motivasyon isteyen herkes için geliyor.

1) Kendinize Güvenin

“Çok sayıda genç insan etraflarındaki insanlardan tavsiyeler almayı tercih ediyor. Fakat asıl yapılması gereken iyice araştırmak ve kendinize ne olmak istediğinizi sormaktır. Diğer insanlara ne kadar çılgınca gelirse gelsin, sizi mutlu eden şeyleri yapmak istemelisiniz. Kim ne düşünürse düşünsün kendinize güvenmekten vazgeçmeyin.”

2) Kuralları Yıkın

“Hayatta her şey hakkında kurallar vardır. Hukuku değil ama kuralları yıkın! Bütün kuralları uygularsanız kendi bildiğini yapabilen birisi olamazsınız. Sınırların dışını da düşünebilmelisiniz. Herkes tarafından sevilmek, doğru bildiğinizi yapamamak ve beladan köşe bucak kaçmak istiyorsanız yaşamanın ne anlamı var. Bazı kurallar yıkılmak içindir.”

3) Başarısız Olmaktan Korkmayın

“Ne yaparsanız yapın, başarısız olmaya hazır olmalısınız. Her zaman kazanamazsınız, tercihler yapmaktan korkmayın. Başarısızlık korkusuyla hareketsiz kalabilirsiniz ya da kendinizi hiç yeteri kadar zorlamazsınız. Kendinize ve vizyonunuza güvenin ve sonuna kadar zorlayın. Doğru şeyleri yaparsanız başarı gelecektir.”

4) Negatif İnsanlara Takılmayın

“Ne kadar çok duymuşsunuzdur: “Şunu yapamazsın, bunu yapamazsın. Daha önce hiç yapılmadı!” Birisi bu daha önce hiç yapılmadı diyorsa bu fikri sevmelisiniz. Bu sizin başarabilecek ilk kişi olduğunuzu gösterir. Yapılamaz diyen insanlara kulak asmayın.

5) Sonuna Kadar Çalışın

Asla yeteri kadar çalışmadığınız için başarısız olmak istemezsiniz. Değiştirmek, başarmak istediğiniz şeyin kontrolünü elinize alın ve gerisini dünyaya bırakın. Yeterince çalışmayıp başarısız olmayı unutun!

Muhammed Ali’nin şu sözünü hatırlayın: “Şınavlarımı saymam, saymaya ancak canım yanmaya başladığında başlarım çünkü asıl önemli olan onlardır.”

Bu her şey için geçerlidir. Acı yoksa, başarı da yok.

6) Her Zaman Bir Şeyleri Geri Verin

Hayatta hangi yolu seçerseniz seçin, her zaman karşılığını vermeye çalışın. Dostlarınıza, toplumunuza, devletinize, ülkenize… Bu size devam etmek için daha çok enerji verecektir. Başarı yolculuğu ancak bunlarla gerçek başarı olur.

Konuşmanın videosu aşağıda bulunmakta.

 

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Kuaförlükten Fitness Antrenörlüğüne

-

Kuaförlükten fitnes antrenörlüğüne giden yolun kahramanı Michell Kaylee ile tanışın. Kendisi fitnessçı kadınlar arasında fark yaratıyor.

Fitnessçı kadın, vücutcu kadın ve erkekler, fitness modelleri, bikini modeller ve daha fazla fitness fenomenleri dosyamızda!

Michell Kaylee, İsviçre’den bir fitness uzmanı ve bikini modelidir. Estetik ve fit vücudu ile Michell, takipçilerinin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesi için bir ilham kaynağıdır.

Michell her zaman böyle değildi, alkol ve abur cubur yeme alışkanlığını çok abarttığı bir geçmişi vardı.

Michell Kaylee, 1994 yılında İsviçre’nin Sursee kentinde doğdu. Büyürken Michell’in ailesi, özellikle başarılı bir dövüş sanatçısı olan babası olmak üzere aktif kalmasını teşvik etti.

Babasının yaptığı şey ilgisini çekti, Michell ayak izlerini takip etmeye ve altı yaşında dövüş sanatlarına katılmaya karar verdi.

Zorunlu eğitimden sonra kuaför olmak isteyen Michell Kaylee, çırak olarak bu işe başladı. Hem spor hem iş hayatı devam ederken ve Michell dövüş sanatlarında büyük yetenekler sergilerken,bir süre sonra spora ilgisini kaybetti.

Kendisini yavaş yavaş alkole de veren ünlü isim, sağlıksız yiyeceklerden de uzak duramıyordu.

Daha sonra çevresindekilerin de teşvikiyle spora tekrar sarıldı ve şimdilerde neredeyse tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir instagram fenomeni.

Devamı

FITNESS

Bruce Lee antrenmanı

-

Editör :

Quentin Tarantino’nun ülkemizde 23 Ağustos’ta vizyona girmesi planlanan yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’da efsanevi aktörü canlandıran Mike Moh, bu zor role nasıl hazırlandığını anlattı.

Mike Moh karma dövüş sanatlarına genç bir delikanlıyken Power Rangers, Ninja Kaplumbağalar ve tabii ki Bruce Lee filmleriyle birlikte başladı. 20 yıllık bir sürenin ardından tekvandoda beşinci derece siyah kuşak sahibi olan Moh, bu yaz sonu vizyona girecek olan Quentin Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood’da ise Bruce Lee rolünü kaptı.

Bruce Lee rolüne hazırlanmak, tahmin edebileceğiniz gibi hiç de kolay değil. Moh seçmelere çağrıldıktan sonra hazırlık için yalnızca 3 ayı vardı. Moh, “Bruce Lee’yi hakkını vererek canlandırabilmek için sadece kişiliğini araştırmakla yetinemezdim” diyor ve ekliyor: “Nasıl beslenip nasıl antrenman yaptığını da bilmeliydim”.

Moh, Bruce Lee rolüne hazırlanırken ne bir ünlü antrenörüyle anlaştı, ne de spor salonuna kaydoldu. Bunları yapmak yerine Bruce Lee’nin karma dövüş sanatları tekniği üzerinde çalıştı ve efsane oyuncunun egzersizlerini kendi antrenmanlarına uyarladı. Bruce Lee’nin boks tutkunu olduğunu söyleyen ve antrenmanlarına başlamadan önce birçok boksör gibi ip atlayarak ısınan Moh, “İp atlamak eklemlerinizi, sinirlerinizi ve kaslarınızı ısındırır. Ayrıca zamanlamalarınızı ve ayak çabukluğunuzu da geliştirir” diyor.

Moh akabinde ise şınav çekiyordu. Bruce Lee’nin tek parmakla çektiği şınavı tüm dünya bilse de, Moh bu yöntemi uygulamaya çalışmadı. Moh, rolün hakkını verebilmek adına klasik şınav, archer pushup ve Superman pushup yaptı.

Bruce Lee stili

Bruce Lee’nin karın antrenmanları ise ayrı bir efsanedir. 20 Temmuz 1973 yılında aramızdan ayrılan Lee, V-sit egzersizinden dragon flag hareketine kadar birçok hareket yapıyordu. Moh ise bu hareketleri yapabilecek seviyeye gelebilmek için hanging leg raise ve windshield wiper egzersizlerini yaptı.

Karma dövüş sanatları yeteneğini yumruklar ve tekmelerle sivrilten Moh, aynı zamanda kontrollü olmaya da odaklandı. Brad Pitt’in de rol aldığı filmde Moh’un en son istediği şey rol arkadaşını yaralamaktı. Moh, “Çekimlerde Lee gibi güçlü ve hızlı olabilmemin yanında, tekmelerimin de yüzde 100 kontrollü olması gerekiyordu. Sevgili Brad Pitt’in kaburgalarını kırmak isteyeceğim son şeydi” diyor.

Moh çalışmalarında geleneksel ancak oldukça etkili burpee hareketini de ekledi. Bu burpee çalışmalarının sonlarında ise birkaç ters takla attı. Sonuçta yaptığı antrenmanlar Bruce Lee’ninkiler gibi olmalıydı.

Bruce Lee’den ilham alan antrenman

İp Atlama

100 tekrar

Şınav

30 tekrar

Archer Pushup

20 tekrar

Superman Pushup

10 tekrar

Hanging Leg Raise

20 tekrar

Windshield Wipers

10 tekrar

Yumruk

3 dakika x 3 raunt

Tekme

30 tekrar

Burpee

1 dakika x 3 set

Devamı

FITNESS

Muhteşem değişim: Lauren Tickner

-

Lauren Tickner Surrey, İngiltere’den bir spor modeli ve video blog yazarı. Lisede fazla kilolu olan Lauren Tickner yeni haliyle görenleri şaşırtıyor.

Lisedeyken fazla kilolarından şikayetçi olan ve her gün aşırı sıkı diyetlere ve saatlerce süren kardiyoya başvuran Lauren, kısa sürede sağlıksız bir kilo vermişti.

Fitnessçı kadınlar, kaslı kadınlar ve sporcu kadınların yaşam öykülerini toparladığımız dosyamızın diğer üyelerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, zihinsel ve fiziksel sağlığı kötüleşti ve anksiyete ataklarından acı çekmeye başladı.

Lauren’in hayatı, ağırlık çalışmasını keşfettiğinde tamamen değişti. Ağırlıklarla antrenman yapma yaklaşımını benimsedikten sonra, daha dengeli bir diyet uygulayan Lauren’in fiziksel sağlığını düzeltti.

Dönüşümüne başladığından beri, Lauren hayatta uzun bir yol kat etti. Bir sosyal medya yıldızı ve fitness modeli oldu ve inanılmaz hikayesiyle sayısız insana ilham verdi.

Lauren Tickner, zorbalık, kilo sorunları, depresyon ve yaşamındaki birçok başarısızlığa karşı mücadele etti. Hepimiz ilham bulabileceği bir isim.

Devamı

Popüler