Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

APPLE iPHONE 6 ve iPHONE 6 PLUS’I DUYURDU

ERKEK AKLI

APPLE iPHONE 6 ve iPHONE 6 PLUS’I DUYURDU

-

 

iPhone 6 dün Apple‘ın gerçekleştirdiği ve sunumunu Tim Cook‘un yaptığı etkinlik ile resmi olarak tanıtıldı.

 

Daha önce de dedikoduları yapıldığı şekilde Apple tasarımda değişikliğe giderek iPhone 4 ile gelen köşeli hatları yine yuvarlak hatlar ile değiştirdi fakat hepsinden önemlisi ekranı 4.7 inç olarak büyüttü. Hatta ekranı büyüttüğü yetmedi bir de iPhone 6 Plus adında 5.5 inçlik bir model daha tanıttı ki Apple büyük ekran istediğini daha önce dile getirdiği halde bu durum biraz şaşırtıcıydı. Etkinlik esnasında bir de Apple Watch isimli bir akıllı kol saati tanıtıldı. 

 

 

EKRAN:

Apple’ın tanıttığı 6. nesil telefon modellerinin birbirinden ekran büyüklüğü dışında çok da başka hayati farkları yok aslında. iPhone 6, 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana, iPhone 6 Plus ise 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Her iki ekran da geliştirilmiş Retina HD özelliklerini taşıyor. iPhone 6’nın ekran çözünürlüğü ise 750 x 1,334 piksel ve bu ekranda 348ppi piksel yoğunluğu var, IPS LCD ekrana sahip iPhone 6 Plus ise 1920 x 1080 piksel yani FULL HD bir görüntü sunuyor ve 400 ppipiksel yoğunluğuna sahip. Ama aradaki boyut farkını ele aldığımızda çözünürlüğün ve görüntü kalitesinin her iki telefonda da çokça fark etmeyeceğini söyleyebiliriz. Yine de iPhone 6 Plus hem bugüne kadarki en büyük ekrana sahip iPhone olarak hem de ilk Full HD iPhone olarak dikkat çekici. Her iki modelin de bir önceki nesilden yaklaşık %35 daha çok piksel içerdiğini de söylemek gerek.

 

 

 

İŞLEMCİ:

Her iki model de Apple’ın yeni geliştirdiği A8 işlemcisini ve M8 yardımcı işlemcisini kullanıyor. 64 bit A8 yongası sayesinde iPhone 6 eski nesile göre en az %20 daha fazla işlemci gücüne ve en az %50 daha fazla GPU gücüne sahip.İşlemcinin güç tüketimi de eski nesillere oranla çok daha minimale indirilmiş durumda.

 

 

KAMERA:

Her iki telefon modeli de 8MP iSight kamera ile geliyor. Apple kamera özelliklerinin geliştirildiğini dile getiriyor ve dijital sabitleme de yapabilen kamera 43MP değerinde panaromik fotoğraflar çekebiliyor.1080p video kaydedebildiğini cihaz ile dilerseniz 60fps 720p normal ya da 120 fps 240p slow motion videolar da kaydedebiliyorsunuz. iPhone 6 Plus bu özelliklerden farklı olarak True Tone çift LED flaşa sahip ve optik görüntü sabitleme, otofokus özelleği ve görüntü sinyali işlemcisine sahip. Bu özellik de Apple için bir ilk. Yani iPhone 6 Plus’ın ufak kardeşinden görüntüleme özellikleri açısından bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz ki büyük ekrana da yakışan bu zaten.

 

 

BOYUT:

iPhone 6, 6.9 mm inceliğe, iPhone 6 Plus ise 7.1 mm inceliğe sahip. Her iki telefon da iPhone 5’ten daha ince hatta Apple’ın ürettiği en ince telefonlar diyebiliriz. Buna tekrar yuvarlak hatlara kavuşan şık tasarımı da eklediğimize telefonun görüntüsünün gayet şık olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 6 Plus’ın paslanmaz çelik çerçeve ile geldiğini de belirtmekte fayda var.

 

PİL ÖMRÜ:

Telefonların pil ömrü, konuşma süresi, internette gezinme sürüsü ve hepsinden önemlisi wi-fi gücü eski nesile göre bir hayli iyileşmiş durumda. iPhone 6’nın 14 saat konuşma süresi mevcut. Yani eski nesilden %40 daha fazla. 20 LTE bandını destekleyen telefonlar 802.11ac bağlantılarıyla eski nesile göre 3 kat daha hızlı bağlantı hızı vaat ediyorlar.

iOS 8:

Beklendiği şekilde iOS 8 ile birlikte gelecek olan cihazlar kullanıcıya yeni özellikler de sunacak. Yeni mesajlaşma uygulamaları, geliştirilen uyarılar ve aralarındaki iletişimin kuvvetlnemesi açısından daha güçlü uygulamalar iOS 8 ile birlikte bizimle olacak. 

 

 

 

Apple Pay:

Apple yeni nesil telefonları ile nihayet NFC teknolojisine de geçiyor. Apple bu konuda oldukça iddialı. Ben de hakkı yenen bir özellik olduğunu düşündüğüm NFC’nin Apple ile şahlanabileceğini düşünüyorum çünkü ne yazık ki durum böyle. Apple bir özelliğin üstüne düşerse o özellik popüler olabilir. Apple Pay ismini verdikleri ödeme sistemi ile devrim niteliğinde olaylara sebebiyet vereceğini iddia eden Apple, bu özellik ileTouch ID kullanarak yanınızda kredi kartınız olmadan tanımladığınız kart ile harcamalar yapmanızı sağlayan bir özellik getiriyor.

 

 

iPhone 6 Türkiye’de hangi tarihte ve hangi fiyatlar ile satışa çıkacak?

Apple Store’un resmi olarak açılmasının ardından artık markanın ürünleri için uzun süreler beklemeye bir son veriyoruz. 12 Eylül’de ön siparişe açılıp 19 Eylül’de Amerika ve bir kaç Avrupa ülkesine satışa çıkacak olan iPhone 6 modelleri ülkemizde 26 Eylül‘de resmi olarak satılmaya başlanacak. Hemen aşağıda ise açıklanan resmi fiyatları görebilirsiniz.

Gümüş, altın rengi ve uzay grisi renk seçenekleri bulunan telefonların fiyatları şöyle:

iPhone 6

16 GB – 2.349 TL
64GB – 2.649 TL
128GB – 2.949 TL

iPhone 6 Plus

16GB – 2.649 TL
64GB – 2.949 TL
128GB – 3.249 TL

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed