ANTRENMANDAN ÖNCE SEKS YAPMAK PERFORMANSINIZI NASIL ETKİLİYOR?

Yapmalı mı yapmamalı mı? Yapılırsa nasıl yapılmalı?

1

Büyük müsabakalara hazırlanmadan önce, profesyonel sporcuların, enerjilerini saklayabilmek adına sekse ara verdikleri söylenir. Fakat Olimpiyat köyündeki prezervatif sayılarını göz önünde bulundurduğumuzda, bunun doğru olduğunu söylemek oldukça güçleşiyor. Örneğin, basın duyurusuna göre, bu yıl Rio’da düzenlenen olan Yaz Olimpiyatları’nda yer alacak 12.000 sporcu için  450.000 prezervatif gönderildi!

Seks oyuncağı firması Adam & Eve, kolejli ve milli atletler üzerinde bir çalışma gerçekleştirerek, atletizm performansından önce seks yapmanın kişinin hızına, gücüne ve çevikliğine nasıl etki ettiğini araştırdı.

3 hafta süren çalışmada, 11 erkek ve 10 kadın sporcunun sürat koşusu, atlama ve güç antrenmanları test edildi. Fiziksel testlerin ardından, katılımcılara geride kalan haftalar boyunca kaç kere seks ya da mastürbasyon yaptıkları ile en son cinsel aktivitelerinin ardından kaç gün geçtiğine dair online bir anket uygulandı. Ayrıca, seksin performansları üzerindeki etkilerine dair nasıl hissettikleri de soruldu.

Araştırmanın yazarlarına göre, seksin sporcu performansı üzerindeki etkileri hem tutuma hem de orgazma nasıl ulaşıldığına göre değişebiliyor.

3 haftalık çalışmanın bulgularına göre, antrenmandan önce seks yapmanın performanslarını artırdığını düşünen kişilerin, seks yaptıkları taktirde daha iyi dereceler elde edeceklerine inandıkları ortaya çıktı. Seksin ardından performanslarında yükselme meydana geldiğini düşünen sporcuların oranı %68 oldu.

Seks yapmanın enerjilerini düşüreceğini ve dikkatlerini dağıtacağını düşünen kişilerin %40’ı ise seksin ardından atlama, güç ve hızlanma yeteneklerinde azalma olduğunu belirttiler.

Her seksin eşit yaratılmadığını söyleyelim. Mastürbasyon yapmak, performans açısından partnerinle seks yapmandan daha iyi. Araştırmanın bulgularına göre, performanstan önce mastürbasyon yapmak çevikliği %10, gücü  ise %13 oranında artırıyor. Partnerinle seks yaptığında çevikliğinde %3, gücünde ise %0.7’lik bir artış meydana geliyor. Yani, mastürbasyon yapmak çok daha mantıklı.

 

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!