Bizi Takip Edin

anaslide

ANTRENMAN İÇİN NASIL MOTİVE OLABİLİRSİNİZ?

-

 

Birçok insanın hayalindeki vücuda kavuşmasını sağlayan bir antrenör, her şeyi değiştirecek 5 soruyu açıklıyor.

spor-salonu-motivasyon

“Mark’ı, yani kayınbiraderimi yılda bir kez görüyorum. Harika bir adamdır ve de ziyaretleri hep eğlenceli olur.

Bir şey dışında: Sonu gelmeyen antrenman soruları.

Genelde fitness tavsiyelerimi paylaşmayı severim. Sonuçta bu benim hayatımın bir parçası.

Problem şu ki, Mark aslında antrenman yapmıyordu. Kız kardeşimle evlendikten sonra çoğu zaman da yapmamıştı.

Bazı yıllar, evden asla ayrılmayan birine seyahat tavsiyeleri vermek gibi bir şeydi bu.

Bu yıl soru biraz farklı bir yola girdi.

Kollarını büyütmek, kilo vermek ya da garajında bekleyen Total Gym’i kullanmak üzerine teknik sorular sormaktan ziyade, antrenman yapmak için nasıl motive olabileceğini öğrenmek istiyordu.

Şaşkına dönmüştüm.

Yıllar içinde motivasyon meselesini birkaç defa araştırmıştım. Son olarak da sevdiğiniz birisini nasıl gaza getireceğinizi anlatan How To Make Your Unhealthy Dad Give a Crap’e göz gezdirmiştim.

Orada birisini fırçalamanın neden işe yaramadığı açıklanıyordu.

Aslına bakarsanız, bu yöntem sıklıkla ters etki yaratıyor ve yetişkinlerde “Bunu yapmak zorunda değilim ve bana bunu yaptıramazsın.” tepkisine yol açıyor.

Fakat bu fırçalamaktan da öte bir şeydi.

Mark benden beynini şekillendirmemi ve antrenman için doğal isteksizliğini nasıl aşabileceğini göstermemi istiyordu.

Ben de bir başkasına danıştım.

Acının peşinde

Alwyn Cosgrove ile 1999 yılından beri tanışıyoruz. Birlikte 6 kitap yazdık.

Bu süre içerisinde ona motivasyonla ilgili bir şeyler sorduğumu hatırlamıyorum.

Eşiyle birlikte sahibi olduğu spor salonundaki müşterilerin hepsi antrenman yapmaya hazırlardı.

Hazır olmasalar niçin Alwyn’in antrenörlerine para versinler ki zaten?

Fakat mesele bu kadar basit değildi.

Cosgrove, “İnsanlar her zaman niye şekillenmek istediklerini dillendirmezler.” diyordu. “Bazen nedenini kendileri bile bilmezler. Biz onların gerçek gerekçelerini aydınlatmak zorundayız.”

Aşağı yukarı şöyle oluyor: Potansiyel bir müşteri gelir, salona şöyle bir göz atar, antrenman için de kendisine bir antrenör arar.

Antrenör dönüp müşteriye neden burada antrenman yapmak istediğini sorar.

Sorunun yanıtı çok çeşitli olabilir. Kimi zaman “Kilo vermek istiyorum.” olur, kimi zaman ise “Vücudumu şekle sokmak istiyorum.”.

Cosgrove’a göre ise asıl önemli mesele, bunun kendileri için niçin önemli olduğu.

Eğer şekillenmek için birçok deneme yapılmışsa -ki çoğu bunları tecrübe etmiştir- şimdikini farklı kılan nedir? Yağlarından kurtulduktan sonra ne olacak? Ne değişecek?

Cosgrove, “Mesele tıpkı Inception filmi gibi. İki ya da üç katman daha derine gitmeniz gerek.” diyor.

Tüm bu sorular müşterinin motive olmasını sağlayamazsa, genellikle şöyle devam eder: “Ya işe yaramazsa? Şekillenememenin sonuçları ne olacak?”

“Belki de eşinin kendisini aldattığını düşündüğünü söyleyecektir. O ana kadar kendisine itiraf edemediği bir şeyler…Kendisini sabahın 6’sında yataktan kaldırıp antrenman yaptıracak şey belki de budur.” diyor Cosgrove.

Teoride mantıklı. Peki konu Mark olunca ne olacaktı?

Zor sorular, dürüst yanıtlar

Mark ile 1993 yılında, kardeşiyle çıkmaya başladıktan kısa bir süre sonra tanıştım.

Yağsız ve yakışıklıydı. 28 yaşındaydı ve cep telefonu sektöründe iyi bir işi vardı. Güney Kaliforniya’daki birçokları gibi, o da ünlü olma arzusu taşıyordu.

30’lu yaşlarına kadar düzenli egzersiz yapsa da antrenman yapmayı hiçbir zaman sevmemişti. Antrenmana yapmak istediği bir şeyden ziyade, yapması gereken zorunlu bir iş gibi bakmıştı.

İşini bırakıp şirketin spor salonundan mahrum kaldığında, dımdızlak ortada kaldığını söylüyordu. Halbuki L.A gibi bir yerde kilometre başına bir ya da iki salon bulabilirsiniz.

Fitness konusunda Mark yemek seçen tipler gibi davranıyordu. Favori antrenmanları vardı ve spor salonu zincirlerinin kalabalığı onu engelliyordu.

Mark’ın “et pazarı” ve “fashion show” olarak tanımladığıbu ortam, onun tahammül sınırlarının dışındaydı.

Craiglist’te bulduğu Total Gym’in aradığı çare olduğuna inanmıştı. Fakat sınırlı egzersiz seçeneklerinden çabucak sıkılmıştı.

Birkaç yıl sonra yenilenmiş bir versiyonunu edinmiş, hatta iyi de sonuçlar almıştı. Kolları, omuzları ve göğüsleri kaslanmıştı.

Her şeye rağmen, göbeğindeki fazlalıklardan kurtulamamıştı.

“Klasik bira göbeği” olarak adlandırdığı şey, 15 yıllık istikrarlı kilo alımının sonucuydu. Şimdi 180 boyunda ve 106 kilogram ağırlığında.

Bu bizi asıl probleme geri götürüyor: Mark, özünde hoşlanmadığı ama önemli olduğuna inandığı bir şeye nasıl motive olacaktı?

Tam da bu noktada Cosgrove’un tekniğini test ederek olası yanıtları alıp alamayacağımızı bulma zamanı geliyor.

1- Neden antrenman yapmak istiyordu?

Bu işin en kolay kısmı: “Hedefim tekrar şekillenmek.” diyordu Mark. “Zamanla da önümdeki şu sarkık göbekten kurtulmak. Cerrahi operasyon gibi bir şey bile düşünüyorum.”

2- Neden bu kadar önemliydi?

Bu kısım biraz daha karışık.

“Sağlıkla ilgili bir şey.” diyordu. “Başıma kiloyla ilgili belalar açılıyor. Bileklerim kasılıyor ve topuklarımla ilgili sorunlar yaşıyorum. Orta yaşlarıma gireceğim ve eğer bir şeyler yapmazsam, bu sorunlar daha da kötüleşecek.”

Kelime tercihlerini fark etmiştim: Orta yaşa girmek.

Amerika’da 60 yaşından evvel kendinizi orta yaşlı gibi şeylerle tanımlamazsınız.

Fakat L.A farklıdır. Eğer yaşınızı küçültmeye çalışmıyorsanız, denemiyorsunuz demektir.

Mark, “Şimdi 52 yaşındayım; fakat soranlara 47 diyorum.” diye açıklıyor. “Bir sonraki gün 41 oluyorum. Eğer vücudumu şekillendirirsem, daha sık 41 diyeceğim.

Sanırım bir yerlere varmaya başladık…

3- Neden şimdi?

Mark seçkin insanlara tur rehberliği yapıyor ve insanlara yıldızların evlerini gösteriyor.

 

İşinin istikrarlı bir iş olduğunu söylemek güç. Mevsimsel ve ekonomik dalgalanmaların yanı sıra, tahmin edebileceğiniz gibi Amerika’daki ekonomik iklim de para harcamak için ülkeye gelen turist sayısının azalmasına yol açıyor.

Bir de L.A’in kendi atmosferi var.

Turları, işvereninin lüks arabasında düzenliyor. En hafifinden bir trafik kazası bile astronomik zararlara yol açabilir.

En kötü senaryoyu düşünürsek, yüksek riskli bir sürücü klasmanına girebilir. Bu da işini kaybetmesinin yanı sıra, sektörde bir daha iş bulamaması da demek olur.

Bu konudaki düşünceler çokça canını sıkar halde.

“Yeni bir iş görüşmesinde tabii ki düzgün görünmek istiyorum.” diyor. ” Özgüven sorunum, öğrenme güçlüğüm ya da benzer bir sorunum yok. Fakat ofisten girer girmez başkalarında yaratacağım ilk izlenim var ya, onun şimdikinden daha iyi olmasını istiyorum.”

4- Vücudunu şekillendirmezse ne olur?

Size kayınbiraderim hakkında söylemediğim bir şey var.

Asla evlenmedi; fakat geride kalan 24 yıl boyunca eski oda arkadaşının kızına babalık yaptı.

Mark ve oda arkadaşı asla romantik bir şeyler yaşamamış. Hatta taşındıklarında zaten hamileymiş. Yakın arkadaş kalmışlar ve çocuğun bakımını üstlenmişler.

Fakat kız şimdilerde erkek arkadaşıyla birlikte yaşıyormuş. “Ebeveynliği bırakmak isteyip istemediğimi bilmiyorum.” diyor.

Öyle görünüyor ki, yeni bir çocuğa babalık yapmak istiyor.

Fakat zamanın aleyhinde işlediğinin de farkında.

“Güzel bir vücuda sahip olmak, evlat edinmek için beni öne çıkaracaktır.” diye düşünüyor. “Onun verdiği enerji de beni çocuğuma ya da çocuklarıma bağlayacaktır.”

Sonra da benim asla sorgulayamayacağım kişisel hayatına geçiyor.

Babalığın ilk yarısında, ikisi ciddi olmak üzere birçok ilişkim oldu. Şimdi bunları çokça yapmıyorum çünkü insanlara sunabilecek çok şeyimin olduğuna inanmıyorum.”

Yaklaşıyoruz…Fakat Cosgrove’a kulak vermeye devam edersem, bana son bir soru daha sormamı isteyecektir:

5- Şekillendikten sonra ne olur?

Mark yeniden yaş konusuna dönüveriyor.

Sadece daha genç görünerek değil, daha da genç hissederek yakalayacağı özgüvenden bahsediyor.

Ele aldığımız tüm konuların -iş, aşk hayatı, yeni bir aile planı vs- kilit noktası bu işte.

Olduğum yaştan daha genç olduğum söylendiğinde hoşuma gidiyor; çünkü bu benim daha akıllı görünmeme de yol açıyor.” diyor. “Adil olsun ya da olmasın, özellikle de L.A’de çekici insanlara daha iyi gözle bakılır ve aynı özelliklere sahip olan insanlardan sizi bir adım daha öne çıkarır.”

Sanırım motivasyonun sıfır noktasına gelmiş bulunuyoruz. Yanıt bulmayan soru şu: Bu yeterli mi? Sanırım sonuçları 1 yıl sonra tekrar karşılaştığımızda göreceğim.

Lou Schuler, Men’s Health Editörü; ödüllü bir gazeteci. 

 

 

Continue Reading
Advertisement

anaslide

Asker antrenman programı

Umut Doğan Yıldız

-

Askeri disiplini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Army Boot Camp antrenmanıyla, kaslarınıza emir komutanın kimde olduğunu gösterin.

Ağırlıkları sürekli olarak aynı biçimlerde indirip kaldırmaktan sıkıldıysanız ve bununla birlikte bir de plato evresine girdiğinizi düşünüyorsanız, sizi Prime Fitness spor salonlarında taş üstünde taşın bırakılmadığı Army Boot Camp ile tanıştıralım. Yoğunluğun en üst seviyede olduğu Army Boot Camp antrenmanı, esasında grup dersi şeklinde olsa da kendi başınıza da uygulayabileceğiniz ve olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir antrenman prensibi. Antrenmanın yüksek temposuna karşın 3-4 çalışmanın sonunda vücudunuzun bu disipline adapte olabileceğini söyleyen Prime Fitness antrenörü Onur Türksever, “Antrenmanın interval mantığında olması bir yandan kas kütlenizi artırırken, bir yandan da yağ yakmanızı sağlar. Üstelik dayanıklılığınız da ciddi oranda artar” diyor. Ancak biz en başından uyaralım: Antrenman bittiğinde kan ter içinde kalacaksınız.

TALİMATLAR Hareketleri belirtilen sırayla ve istasyon çalışması şeklinde uygulayın. Toplamda üç tur yapacağınız bu çalışmada hareketleri ilk turda 30 saniye, ikinci turda 45 ve son turda 60 saniye yapın. Hareket aralarında 10-15 saniye, tur sonlarında ise 1-2 dakika dinlenin. Bu antrenman programını kendi başınıza uygulayabileceğiniz gibi, kendi antrenman programlarınıza ek olarak da haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Antrenmana başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin.

01 Commando Dance and French Press

Dambılın bir ucunu her iki elinizle kavrayın. Göğsünüzü bir asker gibi dik tutarak sol ayağınızla öne doğru adım atın. Sol dizinizi 90 derece bükerek sağ dizinizin zemine temas etmesini sağlayın. Hızlı bir şekilde ayağa kalkın ve ağırlığı başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlığı başınızın arkasına indirdikten sonra hareketi tekrar edin. Her turun sonunda bacaklarınızın konumunu değiştirin.

02 Thera Band Climber

Thera Band’ın uçlarını ayak bileklerinize bağlayarak sağlam bir dayanak noktasının etrafına dolayın. Ellerinizi zemine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Bakışlarınızı karşıda tutun. Sol dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sol bacağınızı düzleştirdikten sonra hareketi sağ bacağınızla tekrar edin ve hareketi süre boyunca akıcı bir şekilde yapın.

03 High Knee Step Up

Önünüze 30 santimlik bir kutu yerleştirin. Ellerinizi yumruklarınız sıkılı bir şekilde göğüs hizanızda tutun. Sol ayağınız kutunun üzerine yerleştirin. Sol ayağınızla kutunun üzerine baskı uygulayarak yükselin ve aynı anda sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Sağ ayağınızı zemine yerleştirerek kutunun üzerinden inin. Hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

04 Army Crawling

Her iki elinize de birer dambıl alarak ellerinizi ve ayaklarınızı zemine yerleştirin. Dengenizi sağlayabilmek için merkez bölgenizi sıkın. Dirseklerinizi bükün ve sağ elinizle öne doğru küçük bir adım atın. İlerleyebilmek için sağ elinizi sağ ayağınızla takip edin. Aynı hareketi sol el ve sol ayağınızla tekrarlayın. Süre boyunca bu şekilde hareket ederek ileriye doğru gidin.

05 Medicine Ball Pushup

Sol elinizi sağlık topunun üzerine yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi bükerek göğsünüzle zemin arasında birkaç santim kalıncaya dek alçalın. Kollarınızı düzleştirin ve sağlık topunu sağınıza doğru yuvarlayın. Topu şimdi de sağ elinizle kavrayarak şınav çekin. Topu her tekrarın sonunda diğer yöne yuvarlayarak süreniz bitene kadar harekete devam edin.

06 Sit-Up Punches

Matın üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi bükerek ayaklarınızı tamamen zemine yerleştirin. Ellerinizi başınıza koyun. Karın kaslarınızı sıkarak mekik çekin. Şimdi önce sağ, sonra da sol elinizle ileriye doğru birer yumruk savurun. Kontrollü bir şekilde alçalın. Süreyi tamamlayana kadar hareketi yapmaya devam edin.

07 Army Plank

Matı yatay bir şekilde zemine yerleştirin. Ön kollarınızı matın en sol tarafına yerleştirerek plank pozisyonu alın. Sağ kolunuzu yana doğru açın. Sol kolunuzla sağ kolunuzu takip ederek matın sağına doğru ilerleyin. Matın sonuna geldiğinizde bu kez solunuza doğru ilerleyin ve süre dolana kadar matın bir ucundan diğer ucuna gidin.

Devamı

anaslide

Ekran başında dizi antrenmanı

Umut Doğan Yıldız

-

House of Cards dizisinin hırslı politikacısı Frank Underwood’un (Kevin Spacey tarafından canlandırılıyor) sık sık üzerine çıkıp antrenman yaptığı kürek makinesi, hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. Siz de onlardan biriyseniz, bu antrenman sizin için.

SEÇENEK 1

EVDE KÜREK ÇALIŞMASI:

1. Kronometreyi 2 dakika çalışma, 1 dakika dinlenme şeklinde ayarlayın.

2. Süreyi başlatın ve 500 metre kürek çekin. Süre kalırsa yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 1 dakika dinlenin. Bu 1 tur eder. 5 tur yapın. (Bu esnada Frank gibi entrika planlayabilirsiniz.)

 

SEÇENEK 2 

EVDE VÜCUT AĞIRLIĞIYLA KARDİYO ANTRENMANI: BU 3 HAREKETİN HER BİRİNİ 40 SANİYE YAPIN VE
DİNLENMEYİN. BU 1 TUR EDİYOR. 5 TUR YAPIN, TUR ARALARINDA 1 DAKİKA DİNLENİN.

1. A-T-Y Jacks

Jumping jack yapın ama bu hareketleri dönüşümlü olarak yapın: Önce avuç içlerinizi kalça hizanızda dışa doğru açın (A harfi gibi) ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sonra omuz hizanıza kaldırın (T). Son olarak, başınızın üzerine kaldırın (Y). Tersine uygulayarak başa dönün.

2. Plank to Pushup to Mountain Climber

Plank pozisyonunda başlayın, mountain climber pozisyonuna geçmek için şınav çekin. Bacakları sırayla değiştirerek, dizlerinizi 3-4 kez göğsünüze çekin. Hareketi tersine yaparak başa dönün ve karın kaslarınızı sürekli sıkılı tutun.

3. Isodynamic Split Squat Jump

Lunge pozisyonunda başlayın, dizinizin yere değmesine birkaç cm kalsın. Bu şekilde 5 saniye durun. Patlayıcı gücünüzle kalkın, havadayken bacak ve kolları değiştirin, yere inin ve diğer dizinizi yere yaklaştırın. Duraklayın ve tekrar edin.

Devamı

anaslide

İzole Protein Nedir? En İyi 5 İzole Whey Protein Tozu

Umut Doğan Yıldız

-

İzole protein; diğer protein tozlarına göre daha konsantre ve oran olarak daha fazla protein içeren protein tozlarının ait olduğu kategoridir. İzole Protein Tozları genellikle %90 veya daha fazla oranda whey protein içerirler. Bu sebeple hem daha az kaloriye sahip olup hem de daha rahat çözünürler. Bu sayede vücutta daha hızlı emilirler.

Neden İzole Protein?

Yaygın olarak diyet dönemlerinde, az kalori ile çok protein almak amacıyla kullanılır. Beslenme programında yeterli miktarda kalori bulunan sporcular, kaloriden kaçınmak için izole whey protein tozu kullanırlar.

İzole Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey proteinde yüksek miktarda laktoz ve yağ bulunurken, izole whey protein tozlarında durum bunun tersidir. İzole whey protein tozlarında yağ ve laktoz bulunmaz, laktoz intöleransı olan kişiler için bu nedenle önerilir. Şeker ise çok az miktarda bulunur, pek çok seçenekte şeker dahi yoktur.

İzole whey protein tozları, yüksek miktarda BCAA içerirler. Yüksek BCAA oranı, kas yapmak ve kaslardaki protein sentezini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Saf whey protein içerikleri sayesinde, izole protein tozlarındaki BCAA oranı da yüksektir. Amacı temiz kas kütlesi edinmek olan kişilerin işine yarayacaktır.

Piyasada bulunan İzole Protein tozlarını Supplementler.com uzmanlarına sorduk. Uzmanlar da en iyi 5 İzole Protein tozunu sizin için belirledi. İşte detaylar;

5) Isopure Zero Carb Whey Protein 2000 Gr

Isopure Zero Carb Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Toplam Gramaj: 2000 Gr
Servis Sayısı: 66
Servis Başı Fiyatı: 4,23 TL
Servis Başına Protein: 25 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Şeker veya karbonhidrat içeriğinin yok denecek kadar az olması.
 • Yüzde olarak yoğun protein içermesi.
 • Yüksek oranda BCAA içermesi.
 • Az kalorili içeriğe sahip olması.
 • Aspartam ve gluten içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Etkisi gerçekten başarılı…”

“Ürünün değerleri de tadı da çok iyi…”

Isopure Zero Carb hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

4) Scitec Whey Isolate 2000 Gr

Scitec Whey Isolate Özellikleri

Fiyat: 279 TL
Servis Sayısı: 80
Servis Başı Fiyatı: 3,49 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Yüksek servis sayısı.
 • Tek serviste 21 gr protein içeriği.
 • Hızlı emilimi.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Ekstra 250 mg glutamin desteği ile yorgunluk hissini azaltması ve toparlanma sürecine yardımcı olması.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Bu markanın tüm ürünleri mükemmel bence. Yağ da yok bu üründe ve kolay içiliyor.”

“İzole proteinler arasında tam bir fiyat performans ürünü içinde %84 oranında protein var.”

Scitec Whey Isolate hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3) Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gr

Hardline Hipro Özellikleri

Fiyat: 379 TL
Servis Sayısı: 72
Servis Başı Fiyatı: 5,26 TL

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • %92 oranında saf protein.
 • %23 oranında BCAA içermesi.
 • Laktozsuz yapısı ile laktoz intoleransı olan kişilerin rahatlıkla tüketebilmesi.
 • Renklendirici, gdo, gluten, koruyucu madde, domuz katkısı, aspartam ve et ürünü içermemesi.

Tüketici Yorumları

“Ürünün yağ ve karbonhidrat miktarı 0 ve proteini ise 22,9 gr, fiyatı fazla gibi gelse de bu değerlerle asla değil.”

“Hardline’ı tercih etme sebebim yerli bir ürün olması aynı fiyatta yabancı ürün almaktansa Hardline’ı alırım.”

Hardline Hipro hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

 

 

2) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gram

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 270 TL
Toplam Gramaj: 1590 Gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 6,73 TL
Servis Başına Protein: 30 Gr  

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Servis başına yüksek miktarda protein içermesi
 • İzole whey protein içeriğinin hidrolize edilmiş halde bulunması.
 • Yüksek BCAA oranına sahip olması.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesinden dolayı hızlı emilime sahip olması.

Tüketici Yorumları

“En etkili protein tozu…”

“Mükemmel bir protein tozu, etkisini kesinlikle gösteriyor…”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

1) Optimum Platinum Hydrowhey 1590 Gr

Optimum Platinum Hydrowhey Özellikleri

Fiyat: 289 TL
Toplam Gramaj: 1590 gr
Servis Sayısı: 40
Servis Başı Fiyatı: 7,23 TL
Servis Başına Protein: 30 gr

Tüketicilerin Tercih Etme Nedenleri

 • Tamamen hidrolize edilmiş izole whey proteinden oluştuğu için vücutta daha hızlı emilebilmesi.
 • Laktoz ve kolesterol içermemesi.
 • Servis başı 30 gram ile çok yüksek protein içeriği.
 • Servis başına 9 gram kadar BCAA içeriği ile kas gelişimi için ihtiyaç duyulan amino asitlerden yoğun olarak içermesi.
 • Lezzetli çilek ve çikolata aromaları.

Tüketici Yorumları

“Fiyatı biraz yüksek ama tadı ve protein miktarı gerçekten çok iyi bir ürün.”

“Laktoz intoleransından çok çeken biri olarak bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim, sindirim problemi yaşamadan çok rahat tüketebilirsiniz.”

Optimum Platinum Hydrowhey hakkında daha fazla bilgi edinin.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com