Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Amazon’un teslimat robotu ilk görevini tamamladı

-

 

Ürün dağıtımını otonom hale getirmek için Amazon tarafından geliştirilen robot, ilk teslimatını başarıyla gerçekleştirdi.

Şirketin “Scout” adını verdiği teslimat robotu, ABD’nin başkenti Washington’da dün teslimatlarına başladı.

“Scout” adındaki 6 teslimat robotu, ile işe koyulan Amazon, şimdilik bu robotları test ediyor. Robotlar kendi başlarına teslimat yapabilecek durumda olsalar da şimdilik onlara bir çalışan eşlik ediyor.

Bir insanın yürüme hızında hareket eden robot, şirketin iddialarına göre güvenli bir şekilde teslimat yapabiliyor. Robot tarafından taşınan paketlerin doğru kişiye ulaşıp ulaşmadığının kontrolünün nasıl yapıldığıysa henüz bilinmiyor.

Scout adındaki robotun testlerinin başarılı olması sonucunda bu robotun tüm ülkeye ve ardından tüm dünyaya hızla yayılacağı yorumları yapılıyor.


Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Dambılla Sumo Squat ve bekleme

-

Editör :

Dambılla sumo squat hareketi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, videomuzu izleyin.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Köpeklerin yüz kasları üzgün görünmek için evrimleşmiş

-

Köpeklerin üzgün bakışları için gereken kasların evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

Köpeklerin masum ya da üzgün bakışlarının insanların ilgisini çekmek için yapıldığı ve evrim sonucunda ortaya çıktığı bulundu.

ABD Bilim Akademisi’nin yayın organı PNAS’ta yayınlanan araştırma, köpeklerin özellikle kaş kısmında bulunan ve köpeklerin üzgün ya da masum görünmesini sağlayan bu kasların köpeklerin atalarında bulunmadığını, bu kasların zaman içinde insanlara sevimli görünmek için oluştuğunu ortaya koydu.

Devamı

ERKEK AKLI

Whatsapp’tan yanlış kişiye fotoğraf gönderimine son

-

Güncellenerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğiyle gönderilen görsellerin doğru kişiye gitmesini hedefliyor.

Artık bir görseli paylaşırken, alıcı isimlerini görebilmek mümkün olacak ve böylelikle gönderilen mesajın doğru kişiye gittiğinden emin olunabilecek.

Özellik şu anda yalnızca beta kullanıcılarına açık. WhatsApp’ın bu özelliği yakın zamanda diğer kullanıcılara da açacağı söyleniyor.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com