Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

Altın Ferrari satışa çıkıyor!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Dünya üzerinde sadece bir adet bulunan metalik altın rengindeki klasik Ferrari, satışa çıkıyor!

 Altın Ferrari, Sotheby’s’in her parçanın altın veya altın renginde olduğu ilk açık artırması The Midas Touch’ta olacak.

Sotheby’s’in sadece altına odaklanan ilk açık artırması The Midas Touch (Midas Dokunuşu), 17 Ekim’de Sotheby’s London’da gerçekleşiyor. Açık artırmanın yıldızıysa, 1977 model Ferrari 512 BB. Fiyat aralığı yaklaşık 350,000-450,000 Sterlin olarak belirlenen metalik altın rengindeki Ferrari, tamamen yenilenmiş ve iç dekorasyonunda markanın ünlü Testa di Moro kestane rengi öne çıkıyor.

Bu renge boyanmış dört Ferrari 512 BB’den biri olan Oro Chiaro Metalizzato adındaki araç, üretildiğinden bu yana Testa di Moro kahverengi deri koltuklara sahip olan tek Ferrari. Aracın kahverengi koltuklarının altın rengi boyayla olan uyumu, üretildiği zamanın zarif estetiğini başarıyla yansıtıyor. Kapsamlı bir yenilemeden geçtikten sonra şimdi kusursuz bir şekilde çalışan araç, Ferrari’nin satışa çıkan en değerli ve nadir Berlinetta Boxer modellerinden biri.

Oro Chiaro Metalizzato, altınla ilişkilendirilen heyecan, lüks ve şatafat algılarını çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Ve hiç şüphesiz, aracın benzersizliği, koleksiyonerleri ve otomobil meraklılarını etkileyecek.


Açık artırmada Napolyon’a ait bir sandalye, Marc Quinn’in saf altından yapılma Kate Moss büstü ve bu değerli metali yücelten diğer tarihi ve popüler öneme sahip eşya, obje ve sanat eserleri de satışa çıkacak.

Ferrari Berlinetta Boxer modeli, ilk olarak 1971’deki Salone dell’Automobile di Torino’da, Lamborghini’nin o dönemdeki yıldızı Miuria’ya rakip olarak tanıtılmıştı. Spor otomobillerde hem görüntüsü hem de ortadan çekmeli motoruyla bir çığır açan Ferrari BB, markanın gelecekteki modellerine de örnek olmuş ve aynı teknikle üretilen modeller 1990’lar boyunca otomobil meraklılarını şaşırtmıştı.

Altın Ferrari, Ekim 1977’de fabrikadan çıkar çıkmaz Torino’daki bir şirkete satılmış ve Bütün hayatını İtalya’da geçirmiş. 1997’de son ve dördüncü sahibi tarafından satın alınınca, bej rengi koltuklarıyla uyumlu olması için kırmızıya boyanmış. 2015’te Torino’da yeniden gün yüzüne çıkan araç, Ferrari’nin evi olan Modena’ya gönderilmiş ve burada hem içi hem de dışı orijinal renk skalasına geri döndürülmüş ve her bir parçası yenilenmiş.

Kaynak: http://www.robbreport.com.tr/

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler