Bizi Takip Edin

FITNESS

AKILLI ANTRENÖRLER

-

 

Telefonlarınız size sosyal medyadan çok daha fazlasını sunuyor. Ödüllü fitness aplikasyonları kişisel antrenörünüzü ayağınıza getiriyor.

1

ÜCRETSİZ APLİKASYONLAR

Gain Fitness
Gain Fitness’ı yeni antrenörünüz olarak düşünebilirsiniz. Öncelikle formda kalmak, yağ yakmak ya da kas kütlesini artırmak gibi seçenekler arasından hedefinizi belirlemeniz gerekiyor. Ardından sistem sizin için en uygun antrenman programını
oluşturuyor. Üstelik antrenman sırasında egzersizleri nasıl
yapmanız gerektiğini dinleyebilir hatta izleyebilirsiniz. Spor salonuna gidememe
bahaneleri de böylece son buluyor.

2

Live Strong Calorie Tracker

Sistem çok basit işliyor aslında. Aplikasyonu akıllı telefonunuza indirdikten sonra boy ve kilogram gibi vücut değerlerinizi kaydediyorsunuz. Aktif olma derecenizi ve hedefinizi sisteme girdikten sonra karşınıza günlük tüketmeniz gereken kalori miktarı çıkıyor. Öğünlerde tükettiğiniz ürünleri aplikasyonda bulunan arama çubuğundan bulup kaç kalori tükettiğinizi görebilirsiniz. Bu şekilde bir sonraki öğünde tüketmeniz gereken kalori miktarını da kolayca belirleyebilirsiniz.

3

Fitness Buddy

Yapacağınız antrenman programı hazır. Ancak egzersizlerin ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Fitness Buddy, akıllı telefonunuzu olduğundan daha akıllı gösterebilir. 300 değişik hareket arasından yapacağınız egzersizleri seçebilir ve görseller yardımıyla hareketleri kolayca yapabilirsiniz. Daha fazla egzersiz için arşivinde 1700’den fazla hareket bulunan Fitness Buddy 1700+ Excerise Workout Journal’ı 1,79 TL’ye indirebilirsiniz.

4

Run Keeper

Telefonunuzda bulunan GPS özelliği sayesinde yapmış olduğunuz her türlü mesafe kat etme egzersizini kaydedebiliyorsunuz. Attığınız adımlar, çevirdiğiniz pedallar, kürek hatta snowboard ve yüzme. Antrenörün yönlendirmelerini dinleyebilir ve kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. Antrenman geçmişinize göz atarak ne kadar ilerlediğinizi de görebiliyorsunuz. Telefonunuzda yer alan müzikleri aplikasyona aktarabilir ve egzersiz sırasında müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Kendinize uygun antrenman programını seçebilir ve arkadaşlarınızla rekabete girebilirsiniz. Oldukça eğlenceli.

5

Instant Heart Rate

Özellikle kardiyo sırasında kalp atış hızınızı bilmek iyi olur. İşaret parmağınızı kameranızın üzerine koyduktan hemen sonra nabzınız ekranda beliriyor. Ardından kalp atış hızınızı tablo şeklinde takip edebiliyorsunuz.

6

C25K 5K Trainer

Ödüllü
aplikasyonlardan biri olan
5K Trainer
sunduğu
değişik programlar sayesinde güç kazanmanızı
sağlayacak ve
dayanıklılığını artırmanıza
yardımcı olacak. Sekiz haftalık
bir antrenman programına
sahip olan 5K Trainer’ı
tamamladığınızda her
zamankinden daha fit ve sağlıklı olacaksınız. Üstelik programı
haftada üç kere uygulamanız yeterli.

7

Runtastic SitUps

Aplikasyonu kişisel antrenörünüz yerine koyabilirsiniz. Antrenman sonlarında yaptıklarınızı kaydedebiliyor ve kolaylıkla ilerlemelerinizi gözlemleyebiliyorsunuz. iPhone ve iPad’lerinizde bulunan hız ölçer sayesinde yapmış olduğunuz mekikler de otomatik olarak sayılıyor. Sesli antrenör sistemi olan aplikasyon aynı zamanda setler arasında ne kadar dinlenmeniz gerektiğini de gösteriyor. Antrenman sonuçlarınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de paylaşabilirsiniz üstelik.

8

Lose It

Kilo kaybetmek istiyorsanız sıkı bir beslenme programı şart! Ancak beslenme düzeninizi kontrol etmek için de not almakta yarar var. Kilonuzu ve boyunuzu aplikasyona kaydettikten sonra hedefinizi belirleyebilir ve kendinize meydan okumaya başlayabilirsiniz.

9

ÜCRETLİ APLİKASYONLAR

Pocket Yoga
2012 yılının en iyi fitness aplikasyonlarından biri olarak gösterilen Pocket Yoga’nın içinde 27 farklı antrenman bulunuyor. Görsel ve işitsel anlamda da size destek veren aplikasyonla tüm pozisyonları detaylı olarak inceleyebiliyorsunuz. Her bir hareketin yararlarını da sıralayan aplikasyon yoga sırasında müzik dinleyebilmenize de olanak tanıyor. Üstelik bu ayki kapak erkeğimiz Adam Levine’ın antrenman programı da size ilham verebilir.
FİYATI: 10,99 TL

10

1000 Exercises

Men’s Health ve Women’s Health tarafından geliştirilen aplikasyon içeresinde 1000 farklı egzersiz bulunuyor. Aplikasyon yüzlerce antrenman ve onlarca antrenman programından oluşmakta. Bin farklı egzersizden kendi antrenman programınızı yaratabilir ve bunları amacınıza göre kategorize edebilirsiniz. Oluşturduğunuz antrenman programıyla diğer kullanıcılara yardım edebilir ve elde ettiğiniz sonuçları profilinizde takip edebilirsiniz.
FİYATI: 5,49 TL

FITNESS

Yağ Yaktıran TRX Antrenman Programı 1

Umut Doğan Yıldız

-

Ağırlık antrenmanlarına biraz ara verip, kendi vücut ağırlığınızla çalışmaya ne dersiniz?

Master Trainer Can Bayık, sizi hem güçlendirecek hem de yağ yakımınızı hızlandıracak 2 haftalık bir TRX Antrenman programı hazırladı. Bu iki haftalık antrenman programının ilk haftasını videoda görebilirsiniz.

Devamı

FITNESS

Yağ yakarken güçlenin

Umut Doğan Yıldız

-

Bir dakikalık intervalleri daha hafif ağırlıklarla yapacağınız bu antrenman programı, yoğunluğun sürekli yüksek kalmasını sağlayarak fazladan kalori yakmanızı sağlar.

Kişisel antrenör Mark Ross, “Hareketleri yapmaya başladıktan 30 saniye sonra laktik asit birikimi başlar. Bu noktadan sonra da kilo vermenizi sağlayacak olan metabolik baskı ortaya çıkar,” diyor. Kardiyoyu ve ağırlık çalışmasını aynı anda yapabileceğiniz bu programla beklediğinizden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

01 SIDE BEND TO LATERAL LUNGE

60 SANİYE X 3 TUR

Antrenmanı ilk hafta boyunca çarşamba, son iki hafta ise pazartesi ve cuma günleri yapın. İlk kombinasyona başlamak için sağ elinize bir adet dambıl alın. Gövdenizi yana doğru esneterek ağırlığı diz hizanıza indirin (A). Tekrar dik durun ve sol bacağınızla solunuza doğru lunge yapın. Ardından dambılı sol ayağınıza doğru indirin (B). Ayağa kalkarak ilk tekrarı tamamlayın. 30 saniyenin sonunda hareketi diğer yöne doğru uygulayın.

02 BULGARIAN HIP HINGE TO REVERSE FLY

60 SANİYE X 3 TUR

Dambılları vücudunuzun yanlarında tutarak bir ayağınızı sehpanın üzerine yerleştirin. Diğer ayağınızla sehpadan bir adım uzaklaşın. Kalçanızın geriye doğru çekildiğini hayal ederek göğsünüzü öne doğru alçaltın. Kollarınızı tamamen düzleştirin (A). Kollarınızı yanlara doğru açarak sırtınızla aynı hizaya getirin (B). Ardından ağırlıkları tekrar alçaltın. Gövdenizi dikleştirerek başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 30 saniye yaptıktan sonra bacaklarınızın konumunu değiştirin.

03 BULGARIAN SPLIT SQUAT TO LATERAL RAISE

60 SANİYE X 3 TUR

Sıra quadriceps kaslarınıza geldi. Ayağınızı bir önceki egzersizdeki gibi sehpanın üzerine yerleştirerek squat yapın. Diziniz zemine yaklaşıncaya dek alçalın (A). Ayağa kalkmadan önce dambılları gövdenizin yanlarına doğru açın (B). Hareketin tepe noktasında omuz kaslarınızı sıkıştırdıktan sonra ağırlıkları kontrollü bir şekilde alçaltın. Öndeki ayağınızın topuğuyla zemine baskı uygulayarak yükselin. 30 saniyenin ardından bacaklarınızın konumunu değiştirin.

04 FRONT SQUAT TO ARNOLD PRESS

60 SANİYE X 3 TUR

Dambılları omuzlarınızın önünde tutarak avuç içlerinizin size dönük olmasını sağlayın. Alçalarak squat yapın (A). Ayağa kalkın ve dambılları başınızın üzerine doğru kaldırın. Ağırlıkları kaldırırken dirseklerinizi dışarıya doğru açarak bileklerinizin dönüş yapmasını sağlayın (B). Dambılları omuz hizanıza doğru alçaltarak avuç içlerinizi tekrar yüzünüze doğru çevirin. Egzersizi 60 saniye boyunca yaptıktan sonra 30 saniye dinlenin. Ardından kalori yakımına devam edebilmek için ikinci tura başlayın.

Devamı

FITNESS

Bir çift dambılla yağ yakma

Umut Doğan Yıldız

-

Yağ oranınız kabul edilemez seviyelere yükseldiyse, bir çift dambıla sarılarak eski formunuzu yakalayabilirsiniz.

Büyük kas gruplarınızı hedefleyen bu antrenmanla metabolizmanızı ateşleyebilir ve yalnızca bir ay içerisinde büyük bir fark yaratabilirsiniz.

DERLEYEN: UĞUR MUTLU

18 DAKİKA SAVAŞ

İki adet dambılla vücudunuzun depoladığı yağlara mümkün oldukça etkili bir biçimde saldırmak istiyorsanız, iki farklı egzersizin tek harekette buluştuğu bu antrenman programını uygulamaya başlayın. Her bir karma hareketi 60 saniye boyunca yaparak 30 saniye dinlenin. Hareketleri toplam üç tur şeklinde yapın ve 18 dakikada vücudunuzda çalışmayan kasın kalmadığı kalori yangınını başlatın. Tünelin sonunda yağsız kas kütlenizin arttığı bir fizik sizi bekliyor olacak.

01 TALL KNEELING HAMMER CURL TO FRONT RAISE

60 SANİYE x 3 TUR

Antrenmanı programınızın ilk iki haftasında pazartesi ve cuma günleri uygulayın. Sonraki iki haftada ise çarşamba günleri yapın. Her iki elinize de birer dambıl alarak dizlerinizin üzerine çökün. Dambılları vücudunuzun yanlarında tutun. Her iki dambılı da yukarıya doğru kaldırarak biceps kaslarınızı sıkın (A). Ardından ağırlıkları kasıklarınıza doğru indirin. Şimdi her iki kolunuzu birden öne doğru kaldırın (B). Ağırlıkları alçaltarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersiz karın, biceps ve omuz kaslarınızı aynı anda çalıştıracak.

02 FLAT-BENCH CHEST FLY TO PULLOVER

60 SANİYE x 3 TUR

Şimdiki ikili egzersiz, göğüs ve sırt kaslarınızın etkili bir biçimde çalışmasını sağlayacak. Sehpanın üzerine uzanın. Kollarınızı düzleştirerek dambılları göğsünüzün hizasında yukarıya kaldırın. Kollarınızı mümkün olduğunca düz tutarak ağırlıkları göğsünüzü esnetecek şekilde alçaltın (A). Ağırlıkları tekrar yukarıya doğru kaldırarak başlangıç pozisyonuna dönün. Ardından dirseklerinizi hafifçe bükerek dambılları başınızın arkasına doğru alçaltın (B). Ağırlıkları tekrar göğüs hizanızda yukarıya kaldırın.

03 RENEGADE ROW TO BEAR CRAWL

60 SANİYE x 3 TUR

Dambılları elinizden bırakmayın ve şınav pozisyonu alarak bacaklarınızı geniş bir biçimde açın. Merkez bölgenizi sıkarak dambıllardan birini göğsünüze doğru çekin (A). Hareketi diğer kolunuzla tekrar ettikten sonra ellerinizle ileriye doğru yürüyün (B). Ayaklarınızı da şınav pozisyonuna geçecek şekilde öne getirerek hareketi tamamlayın. Bel bölgenizdeki yağlardan kurtulacağınız bu hareketi 60 saniye boyunca yapmaya devam edin.

04 GOOD MORNING TO BENT-OVER ROW

60 SANİYE x 3 TUR

İlk turun son hareketi kalori yakımınızı doruk noktasına çıkaracak. Ağırlıkları hammer curl egzersizinin en üst evresindeki gibi tutun. Kalçanızın etrafındaki bir bant kalçanızı geriye çekiyormuş gibi düşünün ve kalçanızı doksan derecelik açıyla bükün (A). Göğsünüzü dik ve sırtınızı düz tutun. Ağırlıkları aşağıya doğru sarkıtın (B). Ardından ağırlıkları tekrar kendinize doğru çekin. Kalçanızı öne doğru iterek ayağa kalkın. Süreyi tamamladıktan sonra ilk harekete dönerek ikinci tura başlayın.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com