Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

adidas yeni modelini kutluyor

Umut Doğan Yıldız

-

 

adidas Originals P.O.D. SYSTEM modelini “Great Alone Better Together” sergisi ile kutluyor.

adidas Originals, “Great Alone Better Together” felsefesi üzerine kurduğu ve arşivlerdeki en iyi spor ayakkabı teknolojilerini bir araya getirerek yarattığı P.O.D SYSTEM’ı Kadıköy Havuz / Bina’daki özel bir sergi ile tanıtıyor. Sergi, yaptığı çalışmalarla alanında uzman fakat bugüne kadar bir araya gelmeyen sanatçıların bir bütünlük içinde ortaya koyduğu eserlerden oluşuyor.

adidas Originals, kolektif hafızadan ilham alan ve 3 önemli teknolojinin bir araya gelmesiyle mükemmeli yakalayan P.O.D. System ile yenilikçi tarzını pekiştiriyor. adidas’ın geçmişten bugüne modellerinde yer alan teknolojilerinin birleşmesiyle oluşan P.O.D. System, sokak modasında yeni bir sneaker olarak karşımıza çıkıyor.

   

Sergi: Great Alone Better Together

adidas bu güçlü mirasın kesişim noktası olan P.O.D System’ı Kadıköy Havuz / Bina’da, Bant Mag küratörlüğünde oluşturulan özel bir sergi ile tanıttı.  P.O.D System’in gücünü iş birliğinden alan yapısından ilham alan bu kolektif sergi, “Great Alone Better Together” adını taşıyor. Her biri farklı disiplinlerde başarılı işlere imza atan 3 farklı sanatçının, bu kez bir araya gelerek bir iş birliği içinde ortak bir çalışma ortaya koymaları fikrinden doğan sergi, fotoğraf, resim, illüstrasyon, graffiti ve ilüstrasyon çalışmalarından oluşuyor.

Sergide fotoğraf sanatçıları Aylin Güngör, Begüm Yamanlar ve Kıvılcım Güngör, illüstrasyonlarıyla Baysan Yüksel, C.M.Kösemen ve Sadi Güran, graffiti çalışmalarıyla Cins, Eskreyn ve Furkan Nuka Birgün ve son olarak da yerleştirmeleri ile Amir Jamshidi, Berk Çakmakçı ve Beyza Uçak yer alıyor.

19 Ekim Cuma günü kapılarını açan sergi, Kadıköy’de bulunan Bina / Havuz’da 4 hafta boyunca gezilebilecek.

 

P.O.D. System

Sneaker tabanını bir iş birliği sahasına çevirerek, 3 ayrı taban özelliğinin birlikteliğinden oluşan P.O.D. System’in silueti, adidas Originals’ın kolektif belleğinden yararlanarak, parçalarının toplamından daha büyük bir anlamı taşıyor.

P.O.D. System, birden fazla kaynaktan ilham alıp, onları tek bir tasarımda bir araya getiriyor: ayakkabı tabanında, devrim niteliğinde enerji dönüşümü sağlayan öncü teknoloji BOOST topuk, 90’ların Torsion yapısının geliştirilmesiyle yaratılan POINT OF DEFLECTION köprüsü ve yastıklama özelliği ile rahatlığı tüm tabana yayan EVA ön kısım, tek bir tasarımda buluşuyorlar. P.O.D. System, sneaker severlere tasarım aşamasından ürünün oluşumuna kadar farklı kaynakların nasıl bir araya geldiğini ve mükemmel bir birliktelik oluşturduğunu anlatmayı hedefliyor. Sokak modasının yeni oyuncusu P.O.D. eşsiz uyumu yakalıyor.

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler