Bizi Takip Edin

FITNESS

ADIDAS ULTRABOOST LACELESS KOŞU KÜLTÜRÜNDEN İLHAM ALDI, EN İYİ KOŞU PERFORMANSI İÇİN GELİŞTİRİLDİ

-

 

adidas’ın DNA’sında bulunan inovasyon ve yaratıcılık, koşu kategorisinde bir kez daha çığır açtı ve bağcıksız ilk performans ayakkabı siluetini yarattı. UltraBOOST Laceless, düzene meydan okuyor ve bir kez daha sınırları genişletiyor. Bu heyecan verici yeni ürünün geçtiğimiz aylarda gerçekleşen global lansmanından sonra, kadınlar için şafağın tozlu ve doğal tonları ile erkekler için alacakaranlığın ham çivit mavisine bürünen yeni renkleriyle UltraBOOST Laceless şimdi Türkiye’de!

  • ULTRABOOST LACELESS, adidas’ın ilk bağcıksız koşu ayakkabısı
  • Güçlendirilmiş Primeknit mükemmel örgü sayasıyla bağcıksız koşuyu en yüksek performansta gerçeğe dönüştürüyor.

UltraBOOST Laceless, koşu deneyimini hiç olmadığı kadar mükemmelleştirmek için tasarlanan bir performans ayakkabısı. adidas Running kategorisinin en iyi ürün grubu UltraBOOST ailesine katılan bu yeni ürün, geliştirilmiş Primeknit teknolojisine sahip. Güçlendirilmiş sayası koşuculara ihtiyacı olan dengeyi sağlarken en yüksek geri dönüşümlü  BOOSTTM tabanı adidas’ın şimdiye kadarki en minimalist ve stil odaklı tasarımıyla, koşucuların bütün kuvvetlerini ortaya çıkarmalarını sağlıyor.

adidas, bağcığa ihtiyaç duymadan kullanıcının en iyi performansını destekleyen bir uyum yaratmak amacıyla dünyaca ünlü Primeknit sayasını yeniden tasarladı ve bunun için sporcularla yakın bir şekilde çalıştı. Vücut hareketinin ayrıntılı bir şekilde analiz edilmesine olanak sağlayan ARAMIS ürün test sistemi ile yapılan bilimsel araştırmalar, adidas inovasyon ekipleri tarafından kullanıldı ve hem minimalistik hem de stil sahibi bir saya ile koşucunun gergin olmayan, “bağlarından kopan” ve yaratmak için özgür olduğu bir deneyim yaşaması hedeflendi.  Mükemmel Primeknit sayanın, çoraba benzer uyum özelliğiyle birleşen bilek yapısı tasarımı, kullanıcıya en iyi uyumu sunuyor ve ayağın, ayakkabıyla beraber uyum içerisinde hareket etmesini sağlıyor. Primknit ayrıca, orta ayak desteği ile ayağın doğru şekilde kilitlenmesini sağlarken, esneklik noktasında da Aramis genişleme alanları bulunuyor.

adidas Kıdemli Ürün Müdürü Stephan Schneider lansman hakkında şunları söyledi: “Ayakkabı silüetinin temel bir bileşeni olan bağcıkları kaldırmak, geriye kalan tüm elementlerin en iyi şekilde geliştirilmelerini zorunlu kıldı. Biz de Primeknit’in yapısını yeniden hayal ettik ve destek ile basınç seviyelerini yükselttik. Böylece de koşucuların daha özgür ve güçlü hissederek, potansiyellerinin en iyisine ulaşmalarını hedefledik. Yarattığımız ürün, şu ana kadarki önsezilere en iyi uyum sağlayan UltraBOOST ayakkabısı ve bu yüzden de tarihimizde yepyeni bir bölüm.”

adidas Koşu Tasarım Direktörü Stephen Dobson ise UltraBOOST Laceless’ın yeni renkleri ile ilgili şunları söyledi: “Yeni renk güncellemesi, günün herhangi bir saati koşan, hiçbir zaman durmayan, dünyanın diğer yerlerindeki koşucular uyurken koşarak şehirlerini canlı tutan koşucuları kutluyor. Tasarıma şafağın tozlu ve doğal tonları ile alacakaranlığın ham çivit mavisini ekleyerek bu anlardan ilham aldık ve UltraBOOST Laceless’i bir kez daha her koşuyu mükemmel yapan bir araç haline getirdik.”

UltraBOOST Laceless erkek modeli lacivert, UltraBOOST Laceless kadın modeli ise nude tonlarındaki açık pembe rengi ile ve her iki model de 995 TL’lik satış fiyatlarlarıyla, adidas mağazaları ve shop.adidas.com.tr/ultraboost-laceless adresinde satışta.

facebook.com/adidasRunningTR adresini ziyaret ederek ya da twitter.com/adidasTR ve instagram.com/adidas.turkiye sayfalarını takip ederek, daha fazla bilgi edinebilirsiniz. adresini ziyaret ederek ya da twitter.com/adidasTR ve instagram.com/adidas.turkiye sayfalarını takip ederek, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

FITNESS

Kilo vermek isterken fenomen oldu

Umut Doğan Yıldız

-

Lise sırasında kilo almaya başlayan Tara Frost, kilo vermek için spor salonuna yazıldı ve hiç tahmin etmediği şekilde fenomen bir fitness model haline geldi.

Doğum Yılı: 1987

Milliyet: Amerikan

Kaslı kadınlar dosyamızın bugünkü konuğu:Tara Frost

Tara Frost, önceleri vücudunda aşırı yer kaplayan yağlarını kaybetmenin yollarını aramaya, beslenme ve eğitim hakkında araştırma yapmaya başladı. Sonunda, bir spor salonuna yazıldı ve orada ne yapılacağı hakkında neredeyse hiç bilgisi yoktu. Zamanla doğru beslenme ve doğru antrenmanla birlikte kilo veren Tara, şimdilerde instagramın keşfet özelliğini sömürüyor.

Şöhrete Yükseliş

Birkaç yıllık çalışma ve diyet sonrasında Tara, CrossFit ile ilgilenmeye başladı. Fitness ve CrossFit‘e yolculuğuna başladığından beri Tara giderek büyüyen hayran kitlesiyle başarılı bir isim haline geldi.  

Uzun vadeli hedefinin ne olduğu sorulduğunda Tara, eğitim ve beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmek ve gelişmek istediğini belirterek, müşterilerine en iyi kalitede eğitimi sunabilmeyi istediğini söylüyor.

Spor programı

Tara her zaman egzersizlerini değiştirdiğini, sürekli olarak yeni tip antrenmanlar denediğini belirtiyor. Ona göre fiziksel gelişmenin en iyi yolu vücudu şaşırtmak.

Tara genellikle spor makineleri kullanmadığını söylüyor. Direnç bantları, vücut ağırlığı ve serbest ağırlıklar kullanarak açık bir zemin üzerinde egzersiz yapmaktan keyif aldığını da ekliyor.

Kardiyo söz konusu olduğunda, Tara, StairMaster ve Spin bisikletlerinde Yüksek Yoğunluklu Interval Eğitimi yapmayı tercih ediyor. Bunun, fazla vücut yağını hızlıca yakmanın en iyi yolu olduğuna inanıyor.

Devamı

FITNESS

Pes etmeyen fitness model

Umut Doğan Yıldız

-

Portekiz’de doğan Carol Benedetti bir süredir instagramın en ünlü fitness modellerinden biri olarak anılıyor.

Okulunu bitirdikten sonra fizyoterapist olarak çalışan Carol Benedetti,bu işi bırakıp fitness modelliğe soyundu.

Başlarda CrossFit ile yola başladığını söyleyen Carol Benedetti, bu tutkuyu farklı alanlara da taşıyarak instagram ünlüleri arasında yer almayı başardı.

Doğum Tarihi: 1993

Milliyet: Portekiz

CrossFit, fitness, halter gibi çeşitliliği bir arada barından antrenman programının kendisini geliştirdiğini söyleyen instagram fenomeni fitness model, bu programların yıldan yıla kendisini daha da geliştirdiğini ifade ediyor.

Devamı

FITNESS

Hem sağlıklı hem kaslı olmak!

Umut Doğan Yıldız

-

Bu ayki sayımızın kapağını süsleyen adam, bunu başarmak için çok sıkı çalıştı. Onun öğrendiklerinden yola çıkarak yolculuğunuzu aynı yerde sonlandırın.

Kişisel antrenör Hendrik Hoogenboezem’in bir görevi var. Hoogenboezem vücudunun yüzde yüz sağlıklı, yüzde yüz fit olmasının yanında mümkün olduğunca kuvvetli olmak istiyor. Geçtiğimiz yedi yıl boyunca çok sıkı çalışan Hoogenboezem, pizza ve çöreklerden feragat ederek spor salonunda vakit geçirdi. “Men’s Health’e kapak olmak uzun vadede en büyük hedefimdi. Bunu başardığımda ise bu uğurda vazgeçtiğim her şeye değdi,” diyor. Hayatınızı değiştirmeye karar vereceğiniz anı hâlâ bekliyorsanız, okumaya devam edin.

Altılı karın kası programı! TIKLAYINIZ

Kişisel Bir Planlamayla Başlayın

Hoogenboezem haftanın altı ya da yedi gününü spor salonunda antrenman yaparak geçiriyor. Odak noktası ise ağırlık antrenmanları. Squat, dumbbell chest press, kettlebell swing ve pulldown gibi hareketleri birlikte uygulayarak sonuç alan Hoogenboezem, ağırlık antrenmanlarının herkese uygun olmadığının bilincinde. Bu nedenle herkese yapmayı sevdiği şeyleri yapmasını öneriyor. “Koşu ya da hiking yapmayı seviyorsanız, bunları bir hobi olarak yapabilir ve fit kalırken eğlenebilirsiniz,” diyor.

Partnerinize Güvenin

Hoogenboezem daima elinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyor. Buna arkadaşlarına ettiği yardımlar da dâhil. İyi bir antrenman partnerine sahip olmanın iki tarafı da kendini zorlamaya teşvik ettiğini söyleyen Hoogenboezem, “Aynı zamanda sert bir antrenmanı çıkarmanıza yardımcı olacak bir dostunuz olduğunu bilirsiniz,” diyor. Partnerinizi seçerken antrenmanlarınızı en az sizin kadar ciddiye aldığından emin olun.

Kürek çekerek kas kazanma programı! TIKLAYINIZ

Temiz Beslen, Yağsız Kal Hoogenboezem günde 6 ya da 7 kez yemek yiyor ve öğünlerindeki kilojulleri düşük tutarken besin değeri yüksek gıdaları tüketmeye özen gösteriyor. “Vücudunuzu uygun şekilde beslerseniz buna karşılık verecek ve size teşekkür edecektir,” diyor. Başarılı sporcunun protein kaynakları ise sığır eti, tavuk ve somondan oluşuyor. Bu şekilde beslenerek yağ yakımı adına kardiyoya ihtiyaç duymayan Hoogenboezem, “Disiplinim ve beslenme planım yağsız kalmamı sağlıyor. Sıkı bir ağırlık çalışması ve set aralarında minimum dinlenmeyle durağan bir tempoda yağ yakabiliyorum,” diyor.

Devamı

Popüler