Bizi Takip Edin

SPOR

A Milli Kadın Takımı kurada!

Umut Doğan Yıldız

-

 

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası kura çekiminde birinci torbada yer alacak.

27 Haziran – 7 Temmuz 2019 tarihlerinde Letonya ve Sırbistan’ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlenerek düzenlediği, Kadınlar EuroBasket’in grup kuraları 12 Aralık Çarşamba TSİ 15.00’te Belgrad’da çekilecek.

FIBA’dan tarafından aktarılan bilgilere göre; Türkiye, İspanya, Fransa ve Rusya kura çekiminde birinci torbada bulunacak; Belçika, Letonya, İtalya ve Çekya ikinci; Sırbistan, Ukrayna, Macaristan ve Karadağ üçüncü; Slovenya, Belarus, Britanya ve İsveç ise dördüncü torbada bulunacak.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Eksi 67 derecede 50 kilometre koşu

Umut Doğan Yıldız

-

Moldovalı koşucu Dmitri Voloşin hava sıcaklığının eksi 67 dereceye kadar indiği Sibiryada 50 kilometre koştu.

Aslen Moldova’lı olan Dmitri Voloşin adlı sporcu, Rusya’nın Yakutistan Özerk Cumhuriyetinde eksi 67 derece soğuğa meydan okuyarak 50 kilometro koştu.

Voloşin: Nefes almak çok zordu

Bitiş çizgisini geçen Voloşin, yaptığı açıklamada “Spor kariyerimde yaşadığım en zor anlardı. Uzay yürüyüşüne benzeyen bu koşuda nefes almak oldukça zordu, taktığım maske bile buzla kaplandı, sizi bu hava şartlarında hiçbir ekipman koruyamaz” açıklamasında bulundu.

Soğuk havada koşma rekoru kırdı

Koşu organizatörleri, koşunun başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, koşunun hiçbir şekilde soğuk için üretilen bir ekipman giymediği ve buna rağmen bu aşırı düşük soğukta ilk koşu rekorunu kırdığını söylediler.

Dünyanın en soğuk ülkesi, dünyanın en soğuk bölgesi

Yakutistan’nın Oymyakon Bölgesi, 80 yıl önce ulaştığı -71.2 derece soğukla dünyanın en soğuk noktası olarak tarihe geçmişti.

Devamı

SPOR

THY Avrupa Ligi’nde 19. hafta maçları

Umut Doğan Yıldız

-

THY Avrupa Ligi’nin 19. haftasında oynanacak maçlar ve saatleri.

Fenerbahçe, İspanya deplasmanında Gran Canaria ile karşılaşacak. Bu hafta Avrupa’daki Türk derbisinde ise Anadolu Efes, Darüşşafaka ile mücadele edecek.

THY Avrupa Ligi basketbol maçları

THY Avrupa Ligi’nde 19. hafta programı şu şekilde:

17 Ocak 
20.00 CSKA Moskova – Bayern Münih
22.00 Olympiakos – BC Khimki Moskova
22.05 İsrail Maccabi FOX Tel Aviv – FC Barcelona Lassa
23.00 Gran Canaria – Fenerbahçe Beko

18 Ocak Cuma 
20.30 Anadolu Efes – Darüşşafaka Tekfen
21.00 Buducnost Podgorica – Real Madrid
21.00 Zalgiris Kaunas – Panathinaikos
23.00 Saski Baskonia SAD – EA7 Olimpia Milano


Devamı

SPOR

Bugün hangi maçlar var?

Umut Doğan Yıldız

-

TV’de bugün hangi maçlar var? İşte 16 Ocak Çarşamba günü maçları ve spor programları.

11:00 beIN Sports Haber – beIN Manşet

11:00 A Spor – Spor Ajansı

11:00 TRT Spor – Spor Manşet

13:00 beIN Sports Haber – Gün Ortası

14:00 A Spor – Gün Ortası

14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu

15:00 A Spor – Spor Gündemi

15:50 TRT Spor – Gündem Futbol

16:30 A Spor – Yeni Malatyaspor – Bodrumspor (CANLI)

17:00 beIN Sports Haber – Türkiye ve Dünyadan Haberler

18:30 A Spor – Başakşehir – Hatayspor (CANLI)

19:00 TRT Spor – Futbol Aklı

20:30 A Spor – Transfer Raporu

20:30 TRT Spor – Juventus – Milan (CANLI)

20:30 ATV – Trabzonspor – Balıkesirspor (CANLI)

21:00 beIN Sports Haber – Lig Arası

21:00 beIN Sports 1 – Monaco – Nice (CANLI)

21:00 beIN Sports 2 – Toulouse – Lyon (CANLI)

21:00 beIN Sports 3 – Nimes – Nantes (CANLI)

21:45 FB TV – Ali Koç Camiaya Sesleniş

22:30 TRT Spor – Transfer Günlüğü

23:00 beIN Sports 1 – St.Etienne – Marsilya (CANLI)

23:00 A Spor – Son Sayfa

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com