6 YATAK ODASI FALSOSU VE ÇÖZÜMLERİ

sekslerBazen seks yolunda işler ters gidebilir. Onlara yatak odası falsoları diyelim. Fakat hatalar toparlanmaz değil, biliyoruz çünkü tam 1000 kadına bazı cinsel gaflardan sonra işlerin nasıl toparlanabileceğini sorduk. Öğrendik ki aslında affediciler. Doğru toparlama planıyla, işleri tekrar yoluna koyabiliriz.

Yumurtlayıverdiniz: “Seni seviyorum.”

Nasıl toparlanır?: Biraz abarttınız mı? Evet. Peki seks duracak mı? Hayır, öyle olmak zorunda değil. Araştırmada kadınların sadece %7’si bu lafın cinsel isteklerini öldürebileceğini söylüyor. ‘Hot Sex: Over 200 Things You Can Try Tonight’ kitabının yazarı ve seks terapisti Emily Morse’a göre eğer bu cümleyi tekrar ifade ederek toparlayabilirsiniz. Örneğin; “Eğer fazla geldiyse yanlış anlama, özür dilerim. Sadece bana hissettirdiğin şeyi çok seviyorum.”

Başka bir kadın sizi aramaya devam ediyor!

Nasıl toparlanır?: Telefonunuzu kapatın, ne kadar erken o kadar iyi. Sonra bu kadının kim olduğunu ona açıklayın. Morse’a göre “Kadınlar detektif gibidir. Bizler o kadının kim olduğunu zaten bulabiliriz!”. Ortam bozulduğu için özür dileyin ve o kadını yarın arayıp sizi rahatsız etmemesini isteyeceğinizi söyleyin.

İsmini yanlış söylediniz!

Nasıl toparlanır?:Hızlı konuşun. ‘Marriage Magic!’ kitabının yazarı Dr. Karen Sherman’a göre “Seks sırasında kısıtlamalar çok azdır.” Yani bilinçdışı düşünce ve dil kaymaları gerçekleşebilir. Yakınlarda o isme sahip bir ünlüyü görmüş de olabilirsiniz eski sevgilinizin fotoğraflarını karıştırmış da.. Sakince açıklamanızı yapın, şefkat ve romantizmi ikiye katlayarak devam edin. Affedilecekseniz zaten edileceksinizdir.

Sütyenini bir türlü çözemediniz

Nasıl toparlanır?: Sakin olun! University of Kentucky’da seks ve ilişkiler uzmanı araştırmacı Dr Kristen Mark’a göre “Bu çok sık yaşanabilecek bir durum olduğu için sonuçta farkında bile olmayabilir.” Eğer gerçekten zorlanıyorsanız, şakaya vurun gitsin! Örneğin; “Açılmayan sütyen yapmışlar!” Hatta teslim olun ve yardım isteyin. Bu haliniz ona sempatik bile görünebilecektir.

Çarşaflarınızın değişmeye ihtiyacı var!

Nasıl toparlanır?: Eğer size geldiyse ve birşeyler içiyorsanız, hemen bir bahane yaratıp çarşafları değiştirin. Mark’a göre dağınık, kirli bir yatak ve yatak odası bütün havayı kaçırabilir. Eğer dışarıdaysanız ve ev berbat bir haldeyse ona işleri ağırdan almak istediğinizi, tekrar görmek istediğinizi söyleyin. Böylece hem onun güvenini kazanmış olacaksınız hem de yanlış bir görüntü sunmamış olacaksınız. Haydi temizliğe!

Tam iş üzerindeyken gaz kaçırdınız!

Nasıl toparlanır?: Büyük ihtimalle duymuştur, onun için duymamış gibi davranmaya çalışmayın. “Gülün, özür dileyin ve devam edin.” diyor Morse. Mark’a göre de eğer hala kendinizi gazlı hissediyorsanız, onu üstünüze alacağınız bir pozisyonu tercih edin. Ne kadar az hareket ederseniz bu sıkıntı da o kadar azalır. Yatar pozisyonda olursanız, kamufle etmesi de kolay olacaktır.

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!