Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

40 YAŞINA GELİNCE NE OLUR?

-

 

Zaman makinesi henüz bulunamamış olabilir ama doğru hamlelerle hormonlarınızı ateşleyerek, orta yaşlarınızda geçmişten bile daha iyi duruma gelebilirsiniz.

1/ ÇARE AĞIRLIKLARDA

43 yaşındaki antrenör James Crossley, testosteron seviyesinin otuzlu yaşlardan sonra her yıl yüzde 1 oranında azalacağını söylüyor. Ama düzenli olarak ağırlık antrenmanı yapmakla bu düşüşün önüne geçmek mümkün. Crossley, “Haftada üç gün tüm vücut antrenmanı yapın ve deadlift gibi bileşik hareketlere mutlaka yer verin” diyor.

2/ BEŞ KÜÇÜK ÖĞÜN

Tıpkı testosteron seviyeniz gibi metabolizmanız da 40’lı yaşlarınızdan sonra daha yavaş çalışmaya başlar. Crossley bunun anlamını şöyle açıklıyor: “Eğer 45 yaşınızda 25 yaşınızdakiyle aynı şekilde yemek yerseniz, kilo almanız kaçınılmazdır. Bunun önüne geçmek için aralarda üç saat olacak şekilde beş öğün yemek yiyin.” Bu arada bu beş öğünün içinde elma da olsun. Brezilya’da yapılan bir araştırma, elmanın metabolizmayı hızlandırdığını ortaya koyuyor.

3/ ESNEKLİĞİ KORUYUN

Özellikle masa başı işi yapıyorsanız, bunun negatif etkisini ilerleyen yaşlarda daha fazla hissetmeniz oldukça muhtemel. Crossley, “Yaşlandıkça hareket kabiliyeti daha da önemli hale gelir, özellikle de rotator cuff gibi bölgelerinizde” diyor. Postürünüzü korumak için antrenmanınıza 10 tekrardan 3 set olmak üzere shoulder rotation hareketini ekleyin.

4/ UYKUDAN FERAGAT ETMEYİN

İş hayatınızın temposu geceleri az uyumanıza sebep olmasa bile, yaşlandıkça artan kortizol seviyeleri uyumayı güçleştirebilir. Crossley, “Geceleri magnezyum
takviyesi almak bu konuda size yardımcı olacaktır” diyor.

5/ İYİ HABER

Yaş ilerledikçe sportif performansınızın da düşüşe geçmesi şaşırtıcı değil. Ama neyse ki eskisinden bile iyi olabileceğiniz ve kişisel rekorunuzu kırabileceğiniz bir alan hâlâ mevcut. Institute for Physiology and Anatomy’de yayımlanan bir araştırmaya göre, maraton koşucuları ellili yaşlara kadar aerobik kapasiteleri inişe geçse bile dayanıklılık konusunda herhangi bir düşüş yaşamıyorlar.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Mango’dan stil ikonuyla işbirliği

Umut Doğan Yıldız

-

Mango’nun işbirliği yaptığı stil ikonu David Gandy; bir modelden çok daha fazlası!

Eşsiz tarzı ve vintage arabalara olan tutkusuyla tanınan süper model David Gandy’nin ilgi alanları aslında çok daha fazla. Girişimci kimliği ve hayır işlerine ilgisiyle de tanınan David Gandy yeni projelere atılmaktan keyif alıyor.

Tarz sahibi olmak için genel bir bakış açısına sahip olmak gerektiğine inanan David Gandy bunun sadece kıyafetlerle ilgili olmadığını söylüyor. Materyelleri, renkleri veya tasarım ile ilgili olan her şeye duyulan ilgi insanın genel tarzını yansıttığına inanıyor. Arabalara olan tutkusunu ise şu sözlerle anlatıyor; ‘araba alırken bunu yatırım amaçlı yapmıyorum. Beğendiğimi alıyorum ve onu yenileyerek gelecek 60 yıl boyunca yaşatmaya devam ettirmek istiyorum’ diyor.

Hayır işlerine olanilgisine de köpeği Dora aracılığı ile anlatıyor. Sokak hayvanlarına yardım edenve kar amacı gütmeyen kurumlara destek olan David Gandy köpeği Dora’yı da buşekilde evlat edindiğini anlatıyor.

‘Kendime sürekli meydan okumayı seviyorum. Bilinmeyenin korkusunu hissetmek kendimi geliştirmeme izin veriyor. İş için, bir proje için olsun ya da kişisel hayatım ile ilgili olsun – pişmanlık duymamak için elimden geleni yapıyorum’ diyen David Gandyherkese ilham verebilecek bir süper modelden çok daha fazlası.

Devamı

ERKEK AKLI

Estetik kraliçesinin son isteği!

Umut Doğan Yıldız

-

Geçirdiği sayısız estetik operasyonla adını duyuran Pixee Fox, son isteğiyle doktorları şaşırttı!

Şimdiye kadar 200’den fazla estetik operasyon geçiren estetik bağımlısı Pixee Fox, bir televizyon programına konuk oldu.

Botched Doctors adlı programa davet edilen estetik kraliçesi, katıldığı programın sunucuları olan cerrahlardan bir istekte bulundu ancak Terry Dubrow ve Paul Nassif, Fox’un talep ettiği bu ameliyatı reddettiler.

İngiliz gazete Daily Mail’de yer alan habere göre; çizgi film karakteri gibi görünmek için defalarca ameliyat olan 28 yaşındaki Fox’un son isteğine doktorlar ‘Hayır’ dedi.

İstediği karaktere benzeyebilmek için kaburgalarını aldırıp, göz rengini dahi değiştiren Fox, bu defa da saç çizgisini yeniden hizalamak istediğini belirtti.

Bunu duyunca şok olan doktorlar bu isteği reddettiler. 
Cerrahlar, Fox’un beden algı bozukluğu olan bir kişi olduğunu düşünüyorlar.

Daha önce Fox,  çene kemiği ameliyatı için Güney Kore’nin Seul kentine gitmiş ve burada çenesini kırdırarak traşlatmıştı.


Devamı

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

Popüler