Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

30 YAŞINI AŞMIŞ ERKEKLERİN YAPMAMASI GEREKENLER

-

 

30’lu yaşlarını geçmiş bir adamsanız, artık bazı huylarınızdan vazgeçmeniz gerek.

cift

1- Güzel Bir Kadının Yanında Utangaç Davranmak

Kendiniz olun. En kötü ihtimalle sizden hoşlanmayacaktır. En iyi senaryo ise: “Hadi sana geçelim” demesi.

2- Müzikte Aşırı Seçici Olmak
Müzik her haliyle güzeldir. Çok fazla seçici davranmaya gerek yok. Spotify’ı açın ve çekinmeden dünyada en çok dinlenen 50 şarkı listesini dinleyin.

3- Arkadaşınızın Taşınmasına Yardım Etmek

Dev kanepeleri ve ev eşyalarını bedava pizza ve bira karşılığında dördüncü kata  taşıdığınız dönemler geride kaldı. Arkadaşınıza artık bir nakliyat şirketiyle anlaşabileceğini hatırlatın.

4-İşi Asmayı Bırakmak

Yaşımız kaç olursa olsun, hastalık bahanesiyle işe gitmeyip evde miskinlik yapmanın zevki hiçbir zaman azalmaz.

5- Dans Pistinden Uzak Durmak
İnsanların sizi fark etmemesi için bir köşede saklanmak, özgüvensiz ergenler için bir seçenek olmaktan öteye gitmemeli.  Muhteşem bir dansçı olmamanız kimsenin umurunda değil, sizin de olmasın. Size gülecek insanlar sadece piste çıkacak cesareti olmayan korkaklar olacak. Onları da zaten boş verin.

6- Doktora Gitmekten Kaçmak
Yaş ilerledikçe sağlık sorunlarını daha çok ciddiye almaya başlamalısınız. Doktora gitmeyi kimse istemez ama konu sağlığınız ise riske girmeye hiç gerek yok.

7- Partide Dağıtmak

Yirmi yaşında bir ev partisinin sabahına sadece boxer’ınızla ve kendikusmuğunuzda uyanmak ilginç bir hikâye olabilir. Ama otuzdan sonrabu sizi tekrar partiye çağrılmayacak bir insan yapar.

8- “İşimden Nefret Ediyorum Ama…” Demek

Ne aması? Hayat çok kısa. Bugün nefret ettiğiniz işiniz bundan on sene sonra sizin için tek seçenek olabilir. Hâlâ şansınız varken yeni seçenekler üretmeye bakın.

9- Interrail’e Çıkmak

Bunun için 20’li yaşların ortasında birçok fırsatınız oldu ve yapmadınız. Keşke yapsaydınız. Ama inanın 30’dan sonra bunu “ölmeden yapılacaklar” listesine eklediğinize pişman olacaksınız. Interrail şartları 20’li yaşlarda eğlenceli olabilir ama 30’lu yaşlarda işkencedir.

slash

10- Gençken Gitar Çalmayı Öğrenmediğiniz İçin Pişman Olmak

Daha iyi bir fikrimiz var. Gitar çalmayı öğrenmeye ne dersiniz?

11- Sosyal Medyada Herkese Laf Yetiştirmek

Kimsenin ama kimsenin sizden siyaset, spor ya da başka bir konuda akıl almaya ihtiyacı yok. Dahası, insanların fikirleri öyle kolay kolay değişmez ve siz anlamsız bir tartışmaya girdiğinizle kalırsınız. Sosyal medyada katılmadığınız bir fikir okuduğunuzda sadece gülün ve geçin.

12- “Ben Asla Porno İzlemem” Demek

Yetişkin bir adamsınız, kimseye sağ elinizi kullanmanıza rağmen farenin neden solda durduğunu açıklamayaçalışmak zorunda değilsiniz. Eğer birinin bununla sorunu varsa,başka bir bilgisayar kullanabilir.

uyku-saati

13- Yatma Saatini Kaçırmamak

Asla “Olmaz, uyku vaktim geldi” cümlesini kurmayın. Evren akşam saat 10’dan sonra da harika fırsatlar sunabilir. Biliyoruz, artık geç yattığınızda ertesi gün çok zor geçiyor. Ama bazı geceler buna değer.

BU KONU, MEN’S HEALTH‘İN ŞUBAT SAYISINDA YER ALMAKTADIR. ŞUBAT SAYIMIZI APP STORE’DAN ÜCRETSİZ OLARAK İNDİRMEK İÇİN: APPLE.CO/1NLO29Z

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

90’ların efsane ayakkabısı geri döndü

Umut Doğan Yıldız

-

90’lı yılların efsane koşu ayakkabısı Aztrek, tam 25 yıl sonra kendini özgün bir stille ifade etmek isteyenler için yepyeni bir sneaker olarak pazara çıkıyor. 

Zamanının ilerisinde, benzersiz tasarımıyla Aztrek ’93 capcanlı renklerle 90’ları yeniden yaşatmaya geliyor.

Reebok Classic ailesinin en özel üyelerinden biri olan Aztrek ’93, çağın canlı ve genç enerjisinden ilham alırken 90’lı yılları yeniden yaşatmak üzere benzersiz bir sneaker olarak geri döndü.

Piyasaya çıktığı andan itibaren öncü kabul edilen Aztrek, benzersiz tasarımıyla tam 25 yıl sonra kendini özgün bir stille ifade etmek isteyenler için yeniden tasarlandı. Cesur renk tonları ve kendine has çizgileriyle göz alan Aztrek ’93, zamanının ilerisinde, yenilikçi bir sneaker olarak piyasaya çıktı.

Ünlü model Gigi Hagid, rap kraliçesi Cardi B’nin yanı sıra Future ve ikinci kişiliği Hndrxx ile iş birliğinde lanse edilen Aztrek ’93, 90’lar ruhuyla geçmişten esintiler taşırken yenilenmiş tasarımıyla günümüz sneaker modasına öncülük etmeye geliyor.

Petra Roasting pop-up mağazaya dönüştü

90’lı yılların tavrını otantik performansla harmanlayan Aztrek ’93, birbirinden renkli modelleriyle Mart ayı boyunca Gayrettepe Petra Roasting’deki Reebok Pop-Up Mağaza’da 559 TL fiyatla satışta olacak.

90’ların havasını solumak isteyenler için yeniden tasarlanan Reebok Pop-Up Mağaza, 7 Mart’tan başlayarak tam bir ay boyunca ziyaretçilerini karşılayacak. Türkiye’de bir ilk niteliğinde olan pop-up mağazada bir ay boyunca eşsiz tasarımıyla göz dolduran Aztrek ’93 modelleri sergilenirken, en sevilen Reebok Classic ürünleri de satışta olacak. 90’lar temalı dekorasyonu ile ziyaretçilerini bekleyen Petra Roasting’de 90’ları yeniden anmak üzere çeşitli atölyeler, Duygu Özaslan, Ekin Beril, Deniz Marşan ve Selen Akyüz gibi isimlerle birbirinden eğlenceli hafta sonu sohbetleri ve pazar günleri ise 90’ların efsane oyunlarını içeren heyecanlı oyun turnuvaları gerçekleşecek.

Reebok Petra Roasting Etkinlik Takvimi:

9 Mart – Duygu Özaslan ile “90’lardan Günümüze Değişen Medya”
13 Mart- Serigrafi baskı yöntemiyle Reebok Classic çanta tasarımı
16 Mart – Ekin Beril ile “90’larda Müzik”
20 Mart – D-I-Y Sticker tasarlama
23 Mart – Deniz Marşan ile “90’lar Modası”
27 Mart – Geçici Dövme atölyesi
30 Mart – Selen Akyüz ile “Sneaker nasıl evrim geçirdi?”
3 Nisan- Kişiye Özel Reeboklar..

Devamı

ERKEK AKLI

İyimser olmak ömrü uzatıyor

Umut Doğan Yıldız

-

Geleceğe yönelik olumsuz bakış, kişinin hem fiziksel hastalıklara hem de zihinsel rahatsızlıklara yakalanma sebebi

İyimser olmanın faydaları

İyimserlik ise fiziksel sağlık ve ruh sağlığı ile yakından ilişkili… Bilim adamlarının araştırmalarına göre iyimserler uzun yaşarken, kötümserler konforsuz bir hayat sürüyor hatta erken ölüyor! Kötümserlik ve fiziksel sağlık şikâyetler de birbiriyle alakalı. Buna göre 65-85 yaş aralığındaki kadın ve erkekler, iyimser bir bakış açısına sahipse kalp-damar hastalıklarına bağlı ölüm riskini daha az taşıyor; ancak aynı şaş grubundakiler kötümser ise kalp-damar hastalıklarına bağlı ölüm riskleri yükseliyor. Öte yandan genç olmasına rağmen kötümser mizaca sahip göğüs kanseri hastalarında da erken ölüm gözlemleniyor. İyimser mizaçlılar, stresli durumlarla baş etmede daha rahat bir tutum sergiledikleri için depresyonu da daha düşük seviyede yaşıyor. Dahası, iyimser olanlar; kendilerinden daha az iyimser ve kötümser kişilere göre daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip oluyor.

Bu durum, ağır hastalıklarda ve operasyonlarda da geçerli… Örneğin, by-pass ameliyatı geçirmiş bir grup hasta üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, ameliyatı takip eden 6 ay içinde, iyimser hastalarda yaşam kalitesi önemli ölçüde artış göstermiş ve hastanede kaldıkları sürede daha hızlı iyileşip taburcu olduktan sonra da günlük yaşamlarına daha çabuk dönebilmiş.

Devamı

ERKEK AKLI

Kendinize güvenmenin yolları var!

Umut Doğan Yıldız

-

Kendimize güvenmiyorsak bu güveni nasıl inşa edeceğiz? Bunun da yolları var elbette. Uzmanların tavsiyelerini sıralamak gerekirse.

*Yaşadığınız ve özgüveninizi sarsan bütün deneyimlerinizi unutun. Bu deneyimler aklınızda kalıcı bir yer edindiği için önünüzü kesip sizi engelliyor olabilir. İkinci adım olarak da istediğiniz şey her ne ise ona odaklanın. Yarım bırakmayın, başarısızlık düşüncesine prim vermeyin ve yapın! Yine başarısız mı oldunuz? Önemli değil. Eksiklerinizi belirlemek ve tamamlamak için zaman kazandınız sadece.

*Arkadaşlarınızla, dostlarınızla sık sık bir araya gelmeye çalışın ve onların başarı ve başarısızlık hikâyelerini dinleyin. Bu, hem kendinizi başkalarıyla kıyaslama fırsatı verecektir hem de karşınızdakilerin anlattıkları, gözünüzde büyüttüğünüz başarısızlıkların o kadar da “felaket” şeyler olmadığını anlamanıza yardım edecektir.

*Dert yanmayı, dünyanız yıkılmış gibi, bitmiş tükenmişsiniz, siz bir sıfırmışsınız gibi davranmayı bırakın! Fırsat buldukça başarılı insanların hayat hikâyelerini okuyun. Hepsinin birkaç ortak noktası olduğunu fark edeceksiniz: Hepsinin istediği şeye odaklanan, sorunları gözlerinde büyütmeyen ve (en önemlisi) çözüm odaklı düşünüp davranan insanlar olduğunu göreceksiniz.

*Başkalarının düşüncelerini umursamayın! Herkes istediğini düşünsün, siz ne düşünüp ne hissediyorsunuz, önemli olan bu.

*Enerjinizi doğru yere harcayın. Spor yapın, yürüyüşe çıkın; onlar da bir yana sizi mutlu eden şeylere yönelin. Depresif, her şeye olumsuz yaklaşan, sürekli eleştiren insanları etrafınızdan uzak tutun.

*Renkler daima hayatınızın içinde olsun. İşyerinizin kuralları gereği lacivert, siyah, gri gibi renkler kullanmaya mecbursanız renkli bir aksesuarla dış görünümünüzü canlandırın. Masanızda kullandığınız malzemeleri en göz alıcı renklerden seçin. Evinizi, hatta evinizin odalarını farklı renklere boyatın. Bütün bu “renkli” yaklaşımlar, hayata daha olumlu yaklaşmanızı sağlayacaktır.

*”Evet” ve “Hayır” iki basit kelime gibi görünebilir ama çoğumuz, kendimize güvenmediğimiz için, hiç istemediğimiz anlarda bile “hayır” diyecekken “evet, “evet” diyecekken “hayır” diyoruz. Size bir soru, bir öneri geldiğinde; siz, içinizdeki asıl kişi ne istiyor, hangi seçim onu mutlu eder, önce ona karar verin. Kimsenin hatırı için de seçiminizi değiştirmeyin.

*Kendinize, özgüven ile ilgili bir program da yapabilirsiniz. Başlangıç için gerçekte istediğiniz ama kendinize bahaneler üretip yapmadığınız bir isteğinizi hedefe koyun. Bir el sanatları kursuna gitmek, saçınızı kestirmek, öğle yemeğine arkadaşlarınız olmadan çıkmak ya da çocuklarınızla sinemaya gitmek gibi bir istekle işe başlayın. Bunu başardıktan sonra sizin için biraz daha önemli olanı, sonra daha da önemli olanı listeye alın. Bir süre sonra geldiğiniz noktaya kendiniz bile inanamayacaksınız! Hayatın ve kendinize güvenmenin tadını çıkarın!

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com