Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

2014′ÜN EN DİKKAT ÇEKİCİ OTOMOBİLLERİ

-

 

Her yıl otomobil fuarlarında, bir sonraki sezonun, hatta bazen ondan da sonraki sezonun araçları büyük yatırımlarla, şatafatlı şovlarla meraklılarına tanıtılır. Bazıları elbette ki sadece koleksiyoncular ya da otomobil galerileri tarafından rağbet görür, bizler de uzaktan izlemekle yetiniriz. Fakat bazı araçlar var ki onlar ilginç tasarımları, tuhaf özellikleri ya da marka için yarattıkları değişiklikler sebebiyle başka  şeyleri sembolize ederler. Dünyanın dört bir yanındaki otomobil fuarlarında en çok göze çarpan, en çok beklenen ve dikkat çeken modellerini sizin için derledik.

1

Alfieri
Maserati’nin bu görkemli eseri için şirketin CEO’su “Üretimi için en doğru tasarımı ve zamanı bekliyoruz, çünkü en iyisini yapacağız, acelemiz yok!” diyor…

2

Golf R400
0-62 mph barajını tam olarak 3.9 saniyede geçiyor; başka söze gerek var mı?

3

Honda Civic TypeR
Dört egzozlu bu canavar 2015’te yollara düşüyor…

4

Kia Stinger

Ağırlık dağılımı konusunda dünyanın en iyisi olduğu iddia ediliyor…

5

Land Rover Discovery

Bu aracın sunumundan sonra Land Rover, yakında uzaya çıkma planları yapan Virgin Galactic ile bir anlaşma imzalamış.

6

Peugeot Exalt

Şöyle anlatalım: İç ve panel tasarımında “köpekbalığı derisi” kullanılmış…

7

Renault Kwid

Yukarı açılan kapıları ve fütüristik görüntüsü ile dikkat çekiyor…

8

Skoda Vision

Skoda ekibinin tasarım konusunda kendilerini oldukça geliştirmiş…

9

Toyota F1

“Seksi” otomobil sıfatını Lexus’a kaptıran Toyota modelinin bir düşük versiyonu, marka için bir hayal kırıklığı olmuştu. Şimdi geri dönmeye çalışıyorlar ve başarmış gibi görünüyorlar…

10

Volvo Estate

Volvo ekibi Estate için “tasarımda vardığımız son nokta” diyor…

 

ERKEK AKLI

Türkiye Instagram’da beşinci

Umut Doğan Yıldız

-

Dünyada yaklaşık 1 milyara Instagram kullanıcısı var. Türkiye’nin 37milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, sosyal medya platformu Instagram’ın takipçi sayısına yönelik araştırmayı inceledi Ajans Press’in Statista verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin 37 milyon aktif Instagram kullanıcı sayısı ile beşinci sıraya yerleştiği görüldü. Dünya üzerindeki bütün ülkeler baz alınırken, listenin birinci sırasına 121 milyon aktif kullanıcı sayısı ile ABD’nin yerleştiği saptandı. ABD’yi de ikinci sıradan 71 milyon kullanıcı ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya, 59 milyon ile de Endonezya takip etti. İlk 10’da yer alan diğer ülkeler ise; Rusya, Japonya, İran, Birleşik Krallık ve Meksika olarak kaydedildi.

ITS Medya ve AjansPress’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya ve platformların medyada ne kadar konuşulduğuna yönelik yapılan incelemede,araştırmaya konu olan Instagram’ın 16 bin 158 haberle konuşulduğu görüldü.Sosyal medya başlığında ise 150 binin üzerinden haber yansıması olduğu tespit edildi.

Devamı

ERKEK AKLI

Netflix’ten yeni diziler!

Umut Doğan Yıldız

-

Netflix, Brazil Comic Con 2018’de gelecek yapımlarından yepyeni fragmanlar paylaştı!

Netflix, 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Brazil Comic Con 2018 fuarında gelecek dönemde gösterime girecek yeni ve devam eden orijinal yapımlarından yepyeni duyurular paylaştı.

THE UMBRELLA ACADEMY

2019 yılının en ses getiren yapımlarından biri olmaya aday, yeni Netflix orijinal dizisi The Umbrella Academy’nin tanıtım fragmanı ve afişi paylaşıldı.

TRIPLE FRONTIER

Ben Affleck, Oscar Isaac,Charlie Hunnam, Garrett Hedlund ve Pedro Pascal başrolu paylaştığı, Mart ayındagösterime girecek Netflix orijinal yapımı Triple Frontier’in resmi fragmanıpaylaşıldı.

Devamı

ERKEK AKLI

Dünyanın en güzel kadını seçildi!

Umut Doğan Yıldız

-

Miss World 2018 Güzellik Yarışması’nın birincisi Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Çin’de düzenlenen Miss World 2018’in kazananı Meksikalı güzel Vanessa Ponce de Leon oldu.

Uluslararası İşletme bölümünden mezun olan 26 yaşındaki genç kadın Vanessa Ponce de Leon, modellik ve sunuculuk da yapmakta.

Meksika’da gönüllü hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin yönetim kurulunda da görev alan dünya güzelinin sloganı ise “Hepimizin birbirine ihtiyacı var”.

Meksikalı güzelin birinci olduğu Miss World 2018 yarışmasında Beyaz Rusya, Fransa, İskoçya, Jamaika, Martinique, Meksika, Panama, Mauritius, Uganda, Nepal, Yeni Zelanda ve Tayland da ilk 12’ye kaldı.

Miss World’de Türkiye’yi temsil eden Miss Turkey 2018 birinci güzeli Şevval Şahin ise ilk 30 güzel arasına giremedi.

Devamı

Popüler