Bizi Takip Edin

ERKEK AKLI

185 TB’LIK KASETLER DÜNYAYI ELE GEÇİREBİLİR Mİ?

-

 

185TB

Seksenlerde ve doksanların başlarında doğanlar “kaset” dinlemiştir elbette. Yuvalarına kalem takıp hızla çevirerek, bandı başa ya da sona sarmışlar, en sevdikleri şarkıyı yakalamak için dakikalarca uğraşmışlardır. Sonra devir değişti, aynı nesil CD teknolojisinden, kompakt disklere, mp3’lere kadar pek çok gelişmeyi birinci elden yaşadılar. Lanetli bir jenerasyon belki de. 

Üzerinde veriler işli olan manyetik bantlar ses kayıtlarının yanı sıra bilgisayar oyunlarının verilerini dahi taşıyabiliyorlardı. Sony bu teknolojiyi bir adım hatta birkaç bin adım öteye taşımış; geçtiğimiz günlerde yaptıkları bir açıklama teknoloji gündemine bomba gibi düştü. Gelecekle ilgili post apokaliptik senaryolar dahi üretildi. Çünkü bu (yukarıda resmini gördüğünüz) kasetler tam olarak 185 TB veri taşıyabiliyorlar!

İlginç olan Sony’nin açıklamasının biraz “eksik” olması, keza bu teknolojiyi nasıl kullanacaklarını adam akıllı açıklamış değiller. Optik disk bazlı saklama yöntemlerimizi mi değiştirecekler, harici harddiskler tarih mi olacak, PlayStation ile bir bağıntı kurulacak mı, vesaire, vesaire… Bu tuhaf kasetler dünyayı ele geçirecekler mi?!

Bekliyoruz!

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Huawei telefonların kilit ekranında reklam çıkıyor

-

Bazı Huawei telefonların kilit ekranlarında reklamlar gösterilmeye başlanması kullanıcıların tepki göstermesine yol açtı.

Bazı kullanıcıların bildirdiğine göre bazı Huawei telefonlarının kilit ekranlarında Booking reklamı çıkmaya başladı. Sosyal medyayı konuyla ilgili eleştiri bombardımanına tutan kullanıcılar, konuyu gündeme taşıdılar.

Huawei ekranlarında reklam çıkıyor

Kilit ekranında reklam çıkan Huawei modellerinin P30 Pro, P20, P20 Lite, Honor 10 ve P20 Pro olduğu söyleniyor. Reklamlar, telefona ön yüklü olarak gelen manzara duvar kağıtlarını kullanan cihaz sahiplerinin telefonunda gösteriliyor. Söz konusu duvar kağıdını kaldırarak reklamdan kurtulunabiliyor.

Devamı

ERKEK AKLI

Spider Curl egzersizi

-

Editör :

Adeta bir örümcek gibi esnek ve güçlü olabilirsiniz.

 

Devamı

ERKEK AKLI

Google’dan 20 dolarlık telefon

-

Google, herkesin internete erişebilmesi için 20 dolarlık telefon üretmeyi planlıyor.

Birleşmiş Milletler, dünyada teknolojik olarak yetersiz olan bölgelere internet götürülmesi için çağrıda bulunmuştu.

Çağrıya cevap veren ilk kurumlardan biri olan Google,Başkan Yardımcısı Vinton Cerf tarafından yapılan açıklamayla uygun fiyatlı telefonlarını duyurdu.

Google neden telefon üretiyor

Hız ve kapasite olarak biraz alt düzeyde olacak bu telefonlar internet erişimi ve temel uygulamaları yeterli düzeyde sağlıyor olacak. Google’ın üreteceği bu uygun fiyatlı telefonların fiyatları ise 20 dolar olacak.

Yapılan araştırmalara göre sadece Afrikada değil Amerika kıtasında da nüfusun yüzde 15’inin internete erişiminin olmadığı ortaya çıktı.

Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com