Bizi Takip Edin

SPOR

1. Lig’de 18. hafta programı

Umut Doğan Yıldız

-

 

Spor Toto 1. Lig’de haftanın programı açıklandı. Sezonun ikinci yarısı 18 Ocak Cuma günü oynanacak tek maçla başlayacak.

Ligde 24 Aralık 2018’de yapılan tek maçın ardından girilen 24 günlük devre arası, 18 Ocak Cuma günü Adana’da oynanacak Adana Demirspor-Kardemir Karabükspor karşılaşmasıyla sona eriyor.

1.Lig maçları ne zaman başlayacak?

Spor Toto 1. Lig’de 18. haftanın programı şöyle:

18 Ocak Cuma:

19.00 Adana Demirspor-Kardemir Karabükspor (Adana 5 Ocak Fatih Terim)

19 Ocak Cumartesi:

13.30 Gazişehir Gaziantep-Denizlispor (Gaziantep)

16.00 Afjet Afyonspor-İstanbulspor (Zafer)

16.00 Osmanlıspor-Boluspor (Osmanlı)

20 Ocak Pazar:

13.30 Hatayspor-Gençlerbirliği (Antakya Atatürk)

13.30 Ümraniyespor-Altay (Ümraniye Belediyesi)

16.00 Eskişehirspor-Giresunspor (Yeni Eskişehir)

19.00 Altınordu-Balıkesirspor Baltok (Bornova)

21 Ocak Pazartesi:

19.00 Tetiş Yapı Elazığspor-Adanaspor (Şanlıurfa GAP)

Puan durumu

Ligde ikinci yarı öncesi puan durumu şöyle:

Lig’den Spor Toto Süper Lig’e yükselme statüsü

Spor Toto 1. Lig’de üç takım sezon sonunda Spor Toto Süper Lig’e yükselme şansına sahip olacak.

SPOR

Grekoromen Güreş Milli Takımı’ndan rekor

Umut Doğan Yıldız

-

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Matteo Pellicone Memorial Turnuvası’nda 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 10 madalyaile şampiyon oldu.

Takım halinde milli takımımızın şampiyon olduğu turnuvada, Macaristan 1 altın, 4 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile ikinci, Güney Kore 2 altın ve 3 bronz olmak üzere 5 madalya ile üçüncü, Rusya ise 2 altın ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya ile dördüncü sırada yer aldı.

Devamı

SPOR

Makaralı Yay Milli Takımımız finalde

Umut Doğan Yıldız

-

Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, Okçuluk Dünya Kupası 3. ayak yarışmalarında finale çıktı.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde devam eden organizasyonda Evren Çağıran, Süleyman Araz ve Muhammed Yetim’den oluşan Makaralı Yay Erkek Milli Takımı, son 16 turunda Tayvan’ı 238-230, çeyrek finalde ABD’yi 236-235, yarı finalde de Hindistan’ı 234-233 geçerek adını finale yazdırdı.

Milli takım, finalde Danimarka ile 25 Mayıs Cumartesi günü karşılaşacak.

Devamı

SPOR

Milliler Sırbistan’ı 3-0 yendi

Umut Doğan Yıldız

-

2019 FIVB Voleybol Uluslar Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Takımı, ilk haftanın üçüncü ve son maçında Sırbistan’ı 3-0 mağlup etti.

Ligin Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen ilk haftasının son maçında ev sahibi ülke ile karşılaşan A Milli Takım, rakibini 25-19, 25-23 ve 25-20’lik setlerle 3-0 yenerek turnuvada üçte üç yaptı.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı ikinci haftada milli takımın maç programı şöyle:

28 Mayıs Salı:

17.30 Türkiye-Japonya

29 Mayıs Çarşamba:

17.30 Almanya-Türkiye

30 Mayıs Perşembe:

17.30 Türkiye-Rusya


Devamı

Popüler

 

www.pilioo.com