NIKE, MARATON REKORU KIRMAYI AMAÇLAYAN BREAKING2 PROJESİNİ TANITTI

Nike, inovasyon temelli ürünleri ve her zaman kendini geçmeye dayalı spor anlayışını duyurduğu Breaking2 projesi ile maraton rekorunu 2 saatin altına indirmeyi hedefliyor. 3 özel atlet ve onlara eşlik eden biyomekanik, koçluk, tasarım, mühendislik, malzeme geliştirme, beslenme, spor psikolojisi ve fizyoloji alanında uzman bir takımdan oluşan Breaking2, koşu tarihini yeniden yazmaya hazırlanıyor.

1

Tüm cesur hayaller gibi Breaking2’nin de güçlü bir hedefi var: İki saatin altında bir maraton koşabilmek. Birçok kişi bu zamanın imkansız olduğunu düşünüyor. Bunun için erkeklerde maraton dünya rekoru olan 2:02:57 süresini yüzde 3 oranında azaltmak gerekiyor. Bu meydan okumada Nike, atletlere imkansızı başarma ve sporun geleceğini hayal etme fırsatı sunuyor.

Maraton süresini iki saatin altına indirebilmek için Nike, farklı alanlardaki uzman bilim adamlarından ve profesyonel atletlerden oluşan bir takım oluşturdu. Breaking2 adındaki takım ile Nike, imkansıza ulaşmaya hazırlanıyor.

HEDEF

1954’te, Sir Roger Bannister ilk kez dört dakikada bir mil koşmayı başardı. Bannister, sadece bir rekor kırmadı, aynı zamanda atletlerin neler yapabileceklerini yeniden tanımladı ve onlara ilham verdi. Bu harika hikaye, insanların imkansız bir hedefe olan inançlarının gerçeğe dönüşebileceğini kanıtlıyor. Nike’ın kurucu ortağı ve efsanevi koşu koçu  Bill Bowerman’ın söylediği gibi “Koşmanın asıl amacı yarışı kazanmak değil, insanın sınırlarını test etmesidir.” Breaking2 da temelinde bir maratondan daha fazlasını kapsıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!