MEME BÜYÜMESİNİN REÇETESİ

Jinekomasti yaygın görülen ve erkeklerin utandığı bir sorun olsa da çözümü var. Dümdüz bir göğüs için yapmanız gerekenler burada.

1

Antrenör Kevin Larrabee, sıfıra vurulmuş kafası, yağsız gövdesi ve geniş omuzlarıyla gerçek bir fitness profesyoneli gibi görünüyor. ABD Boston’daki Mike Boyle Strength&Conditioning adlı salonda çalışan 30 yaşındaki Larrabee, baştan ayağa belirgin kaslarıyla salondaki adamlardan hiç farklı değil. Fakat ergenlik dönemindeyken onu yaşıtları arasında öne çıkaran bir özelliği vardı. 95 kilo ağırlığındaydı ve fazla kilolarına ek olarak yağlı, belirgin göğüsleri vardı.

Bu görünümü şişman bir çocuk olmanın doğal getirisi sanan Larrabee, 15 yaşındayken malum kararı verdi: Fazla kilolarından kurtulacaktı. Abur cuburla beslenmeyi bıraktı ve daha sağlıklı, düşük kalorili gıdaları tercih etmeye başladı. Ciddi anlamda antrenman yaparak 79 kiloya kadar düşmeyi de başardı. Fakat hâlâ önemli bir sorun yaşıyordu: Göğüsleri kadın göğsü gibi görünmeye
devam ediyordu.

Larrabee yaşadığı durumun sebebinin, halk arasında “erkek memesi” olarak da bilinen ve ergenlik yıllarında coşan hormonal faaliyetlerin neticesinde, göğüs dokusunda kendini gösteren jinekomasti olduğunu bilmiyordu. Ayrıca akranlarının yüzde 50’sinin bu rahatsızlığı yaşadığından ve çoğu erkekte ergenliğin ardından hormonların normal seviyelere gerilemesiyle ortadan kaybolduğundan haberi yoktu.

Bir şeylerin ters gittiğinin farkında olsa da, o zamanlar kilo vermek için çalışmaktan başka çaresi olmadığını söyleyen Larrabee, “Elimdeki kısıtlı bilgiyle yapabileceğim tek şey buydu” diyor.

Sayfalar: 1 2 3 4

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!