EN ÇOK SEVİLEN 5 BCAA

 

 


BCAA (Branched Chain Amino Acid), kas kütlesini artırmada en büyük rol oynayan ve insan vücudunda üretilmeyen amino asitler olan lösin, izolösin ve valinin birleştirilmesiyle meydana gelir. İnsan vücudundaki kasların yüzde 30’unu oluşturan ve karaciğer yerine kaslarda metabolize edilen BCAA’lar, kaslarınızın onarımını hızlandırırken aynı zamanda da ATP miktarınızı da artırarak daha etkili antrenmanlar yapmanızı sağlar. Antrenman esnasında ve sonrasında tüketilen BCAA’lar kaslarınızın ihtiyacı olan bu temel amino asitleri alabilmenizi sağlar ve gelişim sürecinizi hızlandırmanıza yardımcı olur.

Sizin için protein7.com sitesinde satışta olan en iyi 5 BCAA’yı listeledik.

1.Xpro Bcaa 

Özellikle yeni spora başlayanlar için uygun bir ürün.

Almanya menşeili Xpro Nutrition’ın BCAA’sı 900 mg lösin, 1200 mg izolosin ve 900 mg valin içerir. Bu da toplam bir serviste 3 gram BCAA anlamına gelir. Tablet olarak alınması da kullanım kolaylığı açısından bir avantaj. Fiyat- performans açısından en iyi seçeneklerden biri.

Uygun fiyat

Servis Sayısı: 50

xpro_xpack_bcaa_1

2.Optimum Pro BCAA Powder 390 Gr

Supplement dünyasının en eski ve bilinen markalarından olan Optimum’un bu ürünü toz halinde 390 gram BCAA içerir ve servis sayısı 20’dir. Bir servisinde 4 gram lösin, 2 gram izolosin ve 2 gram valin içerir. Ayrıca 5 mg da glutamin içerir. Şeker miktarının 0, yağ miktarınınsa sadece 1 gram olması bu ürünü ön plana çıkartıyor. Ayrıca Optimum markasının tat konusunda da harika bir iş çıkardığını söylemek lazım.

Güzel tat

Servis Sayısı: 20

 optimum_pro_bcaa

3.Ultimate BCAA Powder 12000 457 Gr

Ultimate BCAA Powder 12000, emilimi hızlı olan toz formda bir BCAA ürünüdür. Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde amino asit dengesini korumaya yardımcıdır. Bir servisinde 3 gr L-Lösin, 1,5 gram L-İzlösin, 1,5 gram da L-valin bulundurur.

Uygun Fiyat

Servis Sayısı:60

ultimate_bcaa_powder_2

4. Scivation Xtend

2004 yılında Amerika’da kurulan ve bilimsel üretimleriyle kısa sürede kendini kabul ettiren Scivation firmasının BCAA ürünü neredeyse kusursuz. Scivation Xtend, BCAA içeriği yüksek ve glutamin amino asidi ile desteklenmiş olan, hem kilo kaybına hem de kas oluşumuna yardımcı bir üründür. Toplam 1152 gram BCAA içerir ve servis sayısı 90’dır. İçerdiği 2500 mg glütamin ve lezzetli karpuz aroması da bu ürünü rakipleri arasında farklı kılan özellikler. Antrenman esnasında da kullanmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Scivation xtend bir servisinde: 7 gr BCAA, 2 gr Glutamine içeriğiyle toparlanma sürecine destek olur. Bir ölçeği, 12,8 grama denk gelen Scivation Xtend aynı zamanda B6 Vitamini içerir.

Servis sayısı: 90

Zengin İçerik

Güzel Tat

scivation_xtend_1152

5.Weider Premium BCAA Powder 500 Gr

Weider Premium BCAA toz olarak üretilmiş bir BCAA ürünüdür. Hızlı bir emilime sahip olan bu üründe porsiyon başına 6000mg BCAA içermektedir, bunun yanı sıra 1500 mg saf Glutamin içerir. Toplam 500 gram BCAA içerir ve servis sayısı 50’dir.

Zengin İçerik

Servis Sayısı:50

 

 weider_bcaa_1

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Bunları Unutma!