EN ÇOK SEVİLEN 10 PROTEİN TOZU

 

 


Kas dokusunun yapı taşını oluşturan proteinler, vücut dokusunun oluşumunu ve onarımını desteklerken, birçok metabolik ve yapısal olayların düzenlenmesinde de büyük rol oynar. Spor yapan kişilerin yoğun aktiviteler sonrasında kas yıkımlarını engellemek için protein takviyesi alması, hem kasların onarılmasını sağlayarak kas kütlesinin büyümesinin önünü açar, hem de ortaya çıkabilecek sakatlık ve yorgunluk gibi durumları engeller. Kas oluşumunun olmazsa olmazı proteinler, aynı zamanda kas yoğunluğunuzu artıracağı için de antrenman kalitenizi ve spor performansınızı da artıracaktır.

Sizin için protein7.com sitesinde satışta olan en iyi protein tozlarını inceledik.

 

1. Xpro Whey Complex
 xpro_whey_complex_1 Almanyada üretilen Xpro Nutrition ürünleri, hidrolize peynir altı suyu protein izolesiyle imal edilen ve 32 gramlık servisinde 24 gram protein bulunan Xpro Whey Complex, hızlı emilim süresi ve kolay karışan yapısıyla da dikkat çekiyor. Bir kutusunda 71 servis bulunan ve her bir serviste 6,7 gram BCAA ve 5,2 gram glutamin desteği sağlayan ürün, sporcuların spor öncesi ve sonrası ihtiyacını karşılaması açısından oldukça etkili bir üründür. Özellikle hem çikolata-muz hem de vanilya-çilek aromaları ile tat anlamında başarılı ürünler arasındadır.

 

2.Weider Premium Whey
 weider_premium_whey_2_1 Dünyanın en önde gelen markalarından Weider’in yüzde 20’si izole, yüzde 60’ı konsantre whey’den oluşan protein tozu Weider Premium Whey, üstün biyolojik değerleri ve yüzde 25 oranındaki BCAA içeriğiyle kas kültesini artırmak isteyen sporculara destek sağlıyor. Weider tecrübesiyle üretilen ve 30 gramlık servisinde 23 gram protein yer alan ürünün içeriğinde aynı zamanda saf formda 2 gram glutamin bulunuyor. Kutusunda 77 servis bulunan Weider Premium Whey, çikolata, muz ve vanilya çilek aromalarıyla lezzetli içimiyle de ön plana çıkıyor.

 

3.Ultimate Prostar %100 Whey
 ultimate_prostar_whey1_1 30 gramlık servisinde bulunan 25 gram proteinle ön plana çıkan ve içeriğinin yüzde 83.3’ü izole ve konsantre whey’den oluşan Ultimate Prostar %100 Whey, aynı zamanda düşük yağ oranıyla da sporcuların tercih sebebi oluyor. Zengin aminoasit profili ve 6 gramdan fazla BCAA oranıyla da dikkat çeken 80 servislik ürünün aroma seçenekleri ise çikolata mocha, çikolata, çilek ve muz

 

4.Optimum Gold Standard Whey
 optimum_nutrition_gold_standard_whey2_1 Optimum Nutrition tarafından üretilen Optimum Gold Standard Whey, yüksek protein miktarı ve BCAA oranı ile ön plana çıkıyor. Kutusunda 74 servis bulunan ve 30 gramlık her servisinde 24 gram whey protein içeren ürün, lezzetli tadıyla da bir protein tozundan beklenen her özelliğe sahip. Bir servisinde 5.5g BCAA’nın yanı sıra, 4 gram Glutamin ve öncüleri bulunan ürünün çikolata, çilek, vanilya, kurabiye, muz ve çilek muz gibi birçok farklı aroma seçeneği de bulunuyor. Geliştirilmiş formülü sayesinde topaklanmanın olmaması da Optimum Gold Standard Whey’in diğer bir artısı.

 

5.Hardline Whey 3 Matrix
 3matrix Son dönemin en çok tercih edilen protein tozlarından biri olan Hardline Whey 3Matrix, içeriğinde bulunan 3 farklı whey protein ile sporcuların antrenman öncesinde ve sonrasındaki ihtiyaçlarını karşılıyor. İki ölçeklik (44 gram) servisinde 38.3 gram whey protein bulunan Hardline Whey 3Matrix’te izole, hidrolize ve konsantre whey birlikte yer alıyor. Servis sayısı 52 ve BCAA oranı 7900mg olan ürünün içeriğinde aynı zamanda saf formda 3000mg kreatin monohidrat da bulunuyor.

 

 

6.BSN Syntha-6 Edge
 bsn_syntha_6_edge_1780 Dünyaca ünlü Amerikan firması BSN’in en sık tercih edilen ürünlerinden biri olan Syntha-6 Edge, zengin protein içeriği ve lezzetli içimiyle ön plana çıkıyor. İçeriğinde sindirim süreleri birbirinden farklı olan altı farklı protein kaynağı (izole whey, hidrolize whey, konsantre whey, izolo süt proteini, miselar kazein, kalsiyum kazeinat) ile sporcuların protein ihtiyacını her yönüyle karşılayan Syntha-6 Edge’in 39 gramlık bir servisinde 24 gram protein bulunuyor. Öte yandan içeriğinde bulunan kompleks karbonhidrat içeriği sayesinde antrenman sonrası karbonhidrat ihtiyacınızı da karşılayan bu ürünün servis sayısı ise 48.

 

7.Multipower %100 Pure Whey
 multipower_pure_whey_2kg Yüzde 80 oranındaki whey protein içeriği ve 5700mg’lık BCAA değeriyle ön plana çıkan Multipower %100 Pure Whey, içeriğinde hidrolize, izole ve konsantre whey’i bir arada bulunduruyor. 30 gramlık servisinde 24 gram protein bulunan ve düşük karbonhidrat-şeker oranıyla dikkat çeken ürünün içeriğindeki B6 vitamini ise protein sentezini artırmanızı sağlıyor. Servis sayısı 67 olan ürünün çilek, muz mango, çikolata ve kahve karamel olmak üzere dört farklı aroması bulunuyor.

 

8.Weider Gold Whey
 weider_gold_whey 70 yıllık deneyimiyle sporcular için yüksek protein ve düşük yağ oranını Gold Whey’de bir araya getiren Weider, yüksek biyolojik değere sahip olan ürünüyle antrenman sonrası protein ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı oluyor. 30 gramlık servisinde 23 gram protein bulunan Weider Gold Whey, yüzde 80 whey protein ve yüzde 23 BCAA içeriğiyle kas gelişimi konusunda önemli bir destek sağlıyor. Düşük yağ oranı sayesinde özellikle diyet dönemindeki sporculara hitap eden ürünün bir kutusunda 67 servis bulunuyor.

 

9.Muscletech Nitrotech Performance
 muscletech_nitro_tech 37 gramlık servisinde yer alan 30 gram proteinle öne çıkan Muscletech Nitrotech Performance, sporcuların protein ihtiyacını etkili karşılamanın yanında 3000mg da kreatin monohidrat içeriyor. İzole ve hidrolize protein içeriyle çabuk emilim özelliğine sahip olan ürün, düşük yağ ve karbonhidrat oranıyla da kas kütlesini artırırken yağlanmak istemeyen sporculara hitap ediyor. Kas kütlenizi hızlı bir şekilde artıracak olan bu ürünün her bir servisinde ayrıca 2g Alanin, 1g Glisin ve 1g Taurin amino asitleri bulunuyor. Ürünün servis sayısı ise 49

 

10.BSN Dna Whey
 bsn_dna_whey BSN’in dünya çapında ses getiren DNA serisinin izole ve konsantre whey birleşiminden oluşan ürünü BSN Dna Whey, özellikle antrenman sonrasında ihtiyacınız olan proteini almanızı sağlayacak. 34 gramlık servisinde 24 gram protein bulunan ve bir servisi sadece 120 kalori olan BSN Dna Whey, aynı zamanda düşük yağ oranıyla da sporcuların tercihi oluyor. Lezzetli çikolata aromasıyla da tatmin eden Dna Whey’in kutusu 55 servisten oluşuyor.

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Bunları Unutma!