DOĞALINDAN ŞAŞMA

Probiyotik takviye endüstrisi cebinizden yediğinde, aktif bir sindirim sistemi için doğal yollara başvurursunuz.

Buzdolabınızı probiyotik içeren yoğurtlarla doldurduğunuzda, TV reklamlarında tanıştığınız sevimli bakterilerinizi beslediğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama vücudunuz farklı şeyler söylüyor. Bilim, sağlıklı bir sindirim sisteminin kanser riskini düşürdüğünü ve metabolizmayı hızlandırdığını ortaya koyadursun, probiyotik takviyeli ürünler pazarlama taktikleriyle insanların beynini ve karnını şişirmeye devam ediyor.

Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, araştırmacılar yedi farklı probiyotik takviye ile deney yaparak, bunları kullanmaya başlayan katılımcıların bağırsaklarındaki bakterileri incelediler. Ve hiçbir şey bulamadılar. Sıfır. Hiç. Aslına bakarsanız, bu takviyelerin bir bardak sudan daha sindirim dostu olduğuna dair herhangi bir bilimsel bulgu yok. Ama bu, probiyotik takviye sektörünün milyar dolarlık bir pazar hâline gelmesini de engellemiyor.

Eğer sindirim sağlığınızı geliştirmek istiyorsanız, yanlış bilgilendirme ve yönlendirme yapan reklamlara gözünüzü kapatın. Bilimsel olarak desteklenen başlıca doğal gıdalara yönelin. Doğal yollarla fermente edilmiş peynir veya kornişon turşu, bağırsaklarınızın daha iyi performans için ihtiyaç duyduğu vitamin ve enzimlerle doludur. Western Ontario Üniversitesi’ne göre, güçlü bağışıklık sistemi, hormon dengesi, protein emilimi, yüksek yağ yakma oranı ve sağlıklı bir zihin de bu sağlıklı sindirim sisteminin takipçisi olur. Yani, kalbe giden tek yol mideden geçmiyor.

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!