BASİT BİR KAN TESTİ SİZE NE ZAMAN ÖLECEĞİNİZİ SÖYLEYEBİLİR Mİ?

Sağlık dünyasındaki son gelişmelere hoş geldiniz.

kan-testi

Yeni bir kan testi, erken ölme ihtimaliniz hakkında ipuçları sunabilir: Boston Üniversitesi araştırmacıları, kanda bulunan belirli kimyasallardan yola çıkılarak kişide 8 yıl içerisinde kalp hastalığı, diyabet, bunama ya da kanser gibi durumların oluşma ihtimalinin belirlenebileceğini keşfettiler. Umarız günün birinde doktorlar bizlerde hangi hastalık risklerinin bulunduğunu söyleyebilirler.

Antrenmanlarınızı daha verimli hale getirmek için stresten kurtulun

Kafanız doluysa antrenmanınız verimsiz geçebilir: Sports Medicine’da yer alan bir araştırmaya göre, kafa olarak yorgun olduğunuz günlerde antrenman yapmak, kişinin daha çabuk yorulmasına ve antrenmanını daha uzun sürelerde tamamlamasına yol açıyor. Üstelik tüm bunlar olurken, stresli kişi daha fazla antrenman yaptığına da inanıyor. Stresi hayatınızdan silmek için sağlam bir nedeniniz daha var artık. Bunu nasıl mı başaracaksınız? Stresle mücadele tavsiyelerimize göz atın.

Çocuklarınız daha az yalan söylesin

Michigan Üniversitesi araştırmacıları, çocuğunuz iPhone’unuzu yanlışlıkla kırdığını itiraf ettiğinde önce bir sakin olmanız gerektiğini söylüyor: Çünkü çocuklar, ebeveynlerinin kızmasından korktukları zaman, doğruları konuşmaktan ziyade yalan söyleme yoluna gidiyorlar. Eğer sizin bu gerçeğe pozitif yaklaşacağınızı düşünürlerse de yalan söylemekten vazgeçiyorlar.

Havaları suçlayıp durmayın

Ağrılarınızdan ve sızılarınızdan kötü havaları suçlamayın: Georgia Institute for Global Health araştırmacıları, nem, rüzgar hızı ya da hava basıncı gibi etkenlerin sırt ağrısı oluşumu üzerinde risk arttırıcı bir etkiye sahip olmadığını kanıtladılar.

Gün içinde kestirin

Gündüz uykunuz beyninizi koruyabilir: Çin’de yapılan bir araştırmaya göre, öğle yemeğinin ardından 1 saat kestiren yaşlı yetişkinlerin bilişsel fonksiyon test skorları, gündüz uyumayanlara kıyasla daha iyi oluyor. Bu süreden daha uzun ya da da kısa uyuyanlar ise aynı faydaları göremiyor. Bu 1 saat meselesinde gizemli bir şeyler olsa gerek…

You must be logged in to post a comment Login

Bunları Unutma!